Proč ČEZ pohořel v Bulharsku


Zdražení podobné tomu, které občané Česka přijali jako ovce, v Bulharsku způsobilo pád vlády a pravděpodobný odchod zahraniční společnosti, která tuto krizi způsobila.


Způsob, jakým ČEZ postupoval v případě energetické politiky již vyvolal pád vlády. Ta dnes podává demisi ústy svého premiéra Bojka Borisova. Četka citovala jeho prohlášení k demisi (20.2.(external link)).


"Nechci být svědkem krveprolití v ulicích, nehodlám přihlížet, jak budovu parlamentu ohrazují ostnatým drátem" řekl premiér poslancům. "Stát potřebuje novou dávku důvěry, o směrování vlády rozhoduje lid," uvedl. Dodal, že z tohoto důvodu se vláda rozhodla odstoupit.


Po protivládních demonstracích byly v různých městech zadrženy desítky lidí a dva občané se pokusili na protest upálit. S ČEZem bylo včera zahájeno řízení o odebrání licence, takže asi dopadne stejně jako v Albánii. Jen s tím rozdílem, že ztráty, které nyní zaplatíme jako daňoví poplatníci, půjdou do několika miliard. Zdražení podobné tomu, které občané Česka přijali jako ovce, v Bulharsku způsobilo pád vlády a pravděpodobný odchod zahraniční společnosti, která tuto krizi způsobila. O co jde v případě bulharské elektřiny? 


Celý článek najdete na e-republika.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments