Proč by majitelé akcií měli mít obavy ze 6. února

Únor 02, 2012


http://showdowninamerica.org/files/bofa_report_release_chicago_rev_sirchester_jackson_063010.jpg

NEW YORK – V pondělí 6. února investory čekají dvě události, které by mohly mít za následek růst nebo naopak propad cen bankovních akcií v následujících týdnech.


Ve Spojených státech v pondělí vyprší konečný termín pro uzavření dohody o exekucích mezi největšími poskytovateli hypoték v zemi a padesáti státy Unie. Tyto rozhovory o údajných podvodných praktikách při uzavírání hypoték, které mj. zahrnovaly tzv. „robo-signing“ (zažitý postup, při němž bankovní úředník podepisuje tisíce dokumentů, aniž si ověřil jejich platnost a platnost k nim přiložených čestných prohlášení – pozn. překl.), se táhnou již více než rok, v posledních týdnech však roste očekávání, že státy nakonec dospějí k dohodě.


Dohoda v odhadované výši 25 miliard dolarů bude od bank vyžadovat, aby snížily dlužné jistiny hypotéčním dlužníkům a vyřešily své postupy při zabavování domů. Banky se snažily najít způsob, jak se vymanit z budoucích nároků od států Unie, ale federální úřady i nadále trvají na tom, že si ponechají možnost nezávislého vyšetřování těchto bank.


Státy včetně Kalifornie a Nevady vyjádřily obavy o vhodnosti podmínek a stále panuje nejistota, zda budou dohody podepsány. Analytici tvrdí, že dohoda bez Kalifornie, která byla mezi státy nejhůře postiženými propadem cen nemovitostí, bude řešit staré problémy nemocných bank jen v malé míře.


Do rozhovorů je zapojena tato pětice bank – Bank of America (BAC), JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC), Citigroup (CG) a Ally Financial, bylo však oznámeno, že do vyjednávání o dohodě se angažovaly i regionální banky včetně USA Bancorp (USB), SunTrust (STI) a PNC Financial (PNC).


I když rozhovory v minulém roce často kolabovaly, případná pondělní nedohoda by mohla přerušit růst bankovních akcií. Bank of America, která nese největší břemeno tohoto bordelu v hypotékách, jenom v roce 2012 zaznamenala vzestup o 30 %.


Ministři financí států eurozóny mezitím na druhé straně Atlantiku plánují, že v pondělí dosáhnou dohody v Bruselu o druhém záchranném balíku pro Řecko ve výši 130 miliard euro. Tato dohoda závisí na souhlasu privátních majitelů dluhopisů se 70% odpisem jejich hodnoty a souhlasu Athén s novými požadavky, které zahrnují snížení minimální mzdy a omezení výhod spojených s dovolenými, přičemž ani u jednoho není pravděpodobné, že se setká s kladnou odezvou veřejnosti.


Převzato z The Street


Překlad: Stan

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments