Proč měl ministr Drábek odstoupit už dávno?

Říjen 03, 2012


V pondělí policie zatkla šedou eminenci Drábkova ministerstva a jednoho z hlavních mužů stojících za Sociální reformou. Za tou sociální reformou, která do české sociální politiky přináší řadu nových principů, které zásadně mění pohled na postavení sociálně potřebných. Tato reforma zcela mění postoje státu k lidem, kteří se ocitají ve specifických životních situacích, jako je rodičovství, život s handikapem nebo nezaměstnanost. Cílem už není pomoci takovou situaci překonat a překlenout, ale sociální pomoc zpoplatnit a sociální služby outsourcovat do komerčního sektoru, aby přinášely zisk.


Rétorika pana ministra a české vlády je však jiná. Za důvod pro likvidaci sociálního systému vydávají tzv. zneužívání sociálních dávek. Sociologická analýza z loňského roku však odhalila, že např. v rámci dávek státní sociální podpory (kam spadá např. rodičovský příspěvek) lze skutečné zneužívání odhadnout zhruba mírou 0,1 % státního rozpočtu. A to má být to největší zlo, na které se máme zaměřit? Proto má stát vést válku proti potřebným a ekonomicky slabým? Neměl by se ten skutečný boj vést se zneužíváním veřejných zdrojů vysoce postavenými úředníky, ministry a poslanci?


Jednu takovou podivnou hru nám pravděpodobně předvedl právě náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška. Patří mezi dlouhodobé ministrovi spolupracovníky a stál za řadou výběrových řízení na dodavatele služeb souvisejících s výkonem veřejné správy v gesci MPSV a sociální reformy. O co konkrétně jde, se můžeme zatím spíš dohadovat. Důvěryhodnost celé Sociální reformy je teď už ale pod bodem mrazu. Je to komplex opatření zcela potírajících lidskou důstojnost, smysl sociální podpory a pomoci a zároveň je plan i řady dohadů týkajících se korupce a zneužívání veřejných financí. Pan ministr by tak měl rezignovat už teď, kdy je jasné, že Sociální reforma je tu od toho, aby sociální pomoc zpoplatnila a druhým dala vydělat, a ne až v momentě, kdy se prokáže vina jeho náměstka a dlouhodobého spolupracovníka už z dob podnikání.


Tři důvody, proč Sociální reforma nefunguje:


1) Důvod č. 1: DONEZ

http://www.youtube.com/watch?v=7Moj2ohrbcg&feature=player_embedded


2) Důvod č. 2: sKarta

http://www.youtube.com/watch?v=knol6a6RS-c&feature=player_embedded


3) Důvod č. 3: Veřejná služba

http://www.youtube.com/watch?v=AkGFxKdgwd8&feature=player_embedded


Převzato z blogu autorky na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments