Proč nemohu volit Karla Schwarzenberga

Opět jsem si v duchu položil otázku jestli nedělám chybu, když nechci volit na Pražský hrad 75letou ikonu mládí, kterou nám kvůli zdánlivému charismatu vnucují vrchem spodem všechna mainstreamová média.


A odpověď byla tato. Nemohu volit Karla Schwarzenberga z těchto důvodů:


1/ Reprezentuje uskupení tajných zednářů s globalizačními ambicemi

2/ Je zástupcem rekatolizační šlechty, která v českých zemích extrémně zbohatla v pobělohorském období (viz Borovského "jeden ten je generál a ten druhý kardinál…" – anebo tak nějak)

3/ Reprezentuje kosmopolitní podnikatelskou aristokracii se zištnými zájmy v mnoha zemích

4/ Je dvojobčan s občanským vztahem k několika zemím

5/ Je zosobněním nejasociálnější polistopadové politiky, jejímž cílem je maximálně upřednostnit zájmy 1% privilegovaných, ke kterým patří na úkor zbytku společnosti zejména nižších příjmových skupin (viz zcizování a vzdalování všech předplacených veřejných služeb a sociálního státu předplatitelům formou privatizace)

6/ Jeho volba na Pražský hrad by znamenala současně, že by se první dámou české země stala osoba, jejíž předkové patřili ke špičkám nacistické 3.říše usilujícím o vymazání a vyhlazení českého národa z dějin

7/ Je velice zištný – všechny jeho aktivity – restituční, privatizační jasně naznačují primárně zištné cíle

8/ Reprezentuje neoliberální extrémně militantní proud ve světové politice


Prezidentská funkce v mých očích není pouze funkce reprezentativní založená na osobním charismatu (ostatně i o tom by se u věčně usínajícího bonmoty sršícího adepta dalo pochybovat), ale především také funkce politická s významným symbolickým podtextem. Pan Schwarzenberg a jeho rodina pro mne osobně historicky znamenají symbol útisku českého národa.


Kvůli tomu nemohu volit prezidentem České republiky Karla Schwarzenberga, ale jsem nucen jako menší zlo volit Miloše Zemana. Při všech jeho chybách a nedostatcích, ke kterým v mých očích patří například, že je to pravicový liberální ekonom – zaplaťpánbůh Keynesiánec – sebestředný, velice ambiciozní a mstivý elitář.  Při všech uvedených záporech nacházím u Miloše Zemanaj předpoklady, že bude mnohem více než jeho konkurent upřednostňovat ekonomické a politické zájmy české země, že bude orientovat českou zahraniční politiku i ekonomiku všesměrově, t.j. směrem na Západ ale i na Východ, že nikdy nezapomene na nutnost prosakování bohatství směrem dolů a nebude se snažit zlikvidovat a zprivatizovat sociální stát a systém veřejných služeb.


Proto budu volit Miloše Zemana.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments