Prorok jménem Šlouf

Ing. Miroslava Šloufa lze považovat za nejúspěšnějšího politického pracovníka a  vládního poradce posledního čtvrtstoletí. Ať už k němu máme jakkoli a kýmkoli inokulovaný vztah, nelze mu upřít politickou profesionalitu, suverenitu, praktickou inteligenci a téměř geniální předvídavost.


Tento pořad vysílala ČT v noci 10. října 2008, kdy bylo jen několik hodin po zavraždění Václava Kočky mladšího na oslavě tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, v čele vlády  tehdy stál M. Topolánek, a přirozeně, absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že volba prezidenta republiky v roce 2013 bude jiná než  tradičně nepřímá. Přesto Miroslav Šlouf s přehledem navrhl, aby se redaktor Alexander Mitrofanov vsadil (o  své volné finanční prostředky), že Miloš Zeman bude v roce 2013 zvolen prezidentem.


A dnes… Miloš Zeman prezidentem je. M. Šlouf s profesionalitou Tigera Woodse odpálil golfový míček, a touto jednou ranou ho umístil do jamky. Podotkněme, že odpaliště, green ani jamky v té době na hřišti prezidentské volby vytyčeny nebyly a ani nemohly být. Nebyla ani pravidla hry. Jen míč, hůl a jamka. O to úžasnějí celá věc připadá nám, politizujícím laikům, dnes. 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments