Protesty pokračují i v den výročí založení Československé republiky

Tisková zpráva Hnutí za přímou demokracii


http://www.hzpd.cz(external link)


Plzeň, 22. října 2012 – Další z řady podzimních demonstrací pořádá Hnutí za přímou demokracii v neděli 28. 10. 2012 od 10.00 v Praze na Václavském náměstí. Na protestním shromáždění s hlavním mottem „Zachraňme naši zemi – bez sociální spravedlnosti není demokracie“ vystoupí kandidátka na prezidentku Táňa Fišerová, zástupce zdravotně postižených Václav Krása, odborový předák Bohumír Dufek nebo bojovnice proti církevním restitucím, spisovatelka Lenka Procházková.


„V tento den chceme nejen oslavit výročí založení našeho státu, ale hodláme především  zdůraznit jeho hlavní zakladatelské ideje, svobodu a sociální spravedlnost. Kapitalismus, ve kterém dnes žijeme, je jednoznačně nenaplňuje. Samozřejmě to platí i o zprofanované tzv. „zastupitelské demokracii“ a tzv. vládě politických stran,  která je jen politickou formou  kapitalistické ekonomiky. Nejde však jen o kritiku současného marasmu. Chceme lidem zejména ukázat, že  ke stávajícímu systému existuje  alternativa v podobě ekonomické demokracie, politicky zastřešená demokracií přímou“, uvádí mluvčí HzPD Milan Valach.


Na akci dále vystoupí zástupci Hnutí za přímou demokracii a dalších občanských iniciativ a sdružení z různých částí České republiky jako jsou Iniciativa za demisi vlády, ProAlt nebo Občanská iniciativa – Český ráj.


„Je dlouhodobým úkolem nás všech, aktivních občanů a iniciativ, probudit odvahu u většiny nespokojených lidí, aby se stali sebevědomými občany. Jedině tak lze zabránit sociálně nespravedlivým reformám dnešní vlády a začít vytvářet nová ekonomická a politická pravidla pro náš společný, šťastnější život“, doplňuje mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec.


Podzimní protesty vyvrcholí akcí 17. listopadu v Brně na Malinovském náměstí od 14.00 s hlavním mottem: „Dokončeme revoluci. Odkaz 17. listopadu a jeho současný význam“.


„Srdečně zveme do Prahy všechny občany, kteří jsou nespokojení se současnou ekonomickou a politickou situací v České republice a cítí potřebu zásadních změn“, mediální koordinátor HzPD Ladislav ŠtítkovecDalší informace:

Ladislav Štítkovec, mediální koordinátor,
e-mail: plzen@hzpd.cz, tel.: 723033064
Poznámky:

Odkaz na TZ: http://www.hzpd.cz/protesty-pokracuji-i-v-den-vyroci-zalozeni-ceskoslovenske-republiky/(external link)

Odkaz na pozvánku: http://www.hzpd.cz/demonstrace-2892012-s-tematem-socialni-spravedlnosti/(external link)

Hnutí za přímou demokracii je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments