Protikorupční strategie vlády: Nespravedlivá veřejnost
Když vyšlo najevo stanovisko Nejvyššího soudu, že bude nutné legislativu znovu a řádně projednat, ozval se ministr Drábek – prý v jeho úřadu je to otázka několika dnů, než připraví zákony tak, aby mohly jít do Parlamentu. Tato rychlost je udivující. Když má jeho ministerstvo napravit nějakou zjevnou křivdu, trvá to několik měsíců. Zřejmě připravit někoho o peníze je jednodušší, než mu je dát, ostatně v tomto směru má Ministerstvo sociálních věcí bohaté zkušenosti ještě z doby působení pana Nečase.


Nejčerstvější dnešní zprávou je nedůvěra čtyř  pětin obyvatel v protikorupční strategii vlády. To je nespravedlivé, protože žádná taková strategie zjevně neexistuje. Místo ní platí ono slavné „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“, případně mít hroší kůži na to, aby dotyčný rozdýchal fakt, že mu na jeho levotu někdo přišel.


Ministr průmyslu Kocourek nedávno řekl, že vláda přece nemůže více zdanit bohaté, protože oni mohou investovat do ekonomiky. Platí to i v případě, když ta investice spočívá ve víkendovém golfu v Dubaji? Aby vše bylo košer, na to osobně dohlédl šéf vlivného parlamentního klubu vládnoucí strany.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments