Protože je špína zažraná

Prosinec 08, 2011


Ministr kultury Besser, který se zdiskreditoval (z jeho pohledu banálním) lhaním o svých majetkových poměrech a styky s odsouzeným korupčníkem, dnes rezignoval. Je to sice pořád lepší, než kdyby se držel křesla jako kapitalista měšce, ale ještě lepší by bylo, kdyby se takový člověk do vlády vůbec nedostal. Jenže bychom po vládě, která si boj proti korupci vetkla do štítu, chtěli příliš.


Podle všeho totiž premiér Nečas ambici mít čistou vládu vůbec nemá. Úplně mu stačí, když ten, kdo se zdiskredituje, odejde, aby nekazil vládě image. Jinak by se totiž nemohlo stát, že pan Besser není zdaleka první, kdo vládu opouští podobným způsobem.


A není zřejmě ani poslední, protože jak se zdá, morální bezúhonnost není tím nejdůležitějších kvalifikačním předpokladem na funkci ministra. Důležitější jsou vazby na politickou a ekonomickou elitu a podpůrnou (nebo snad spíše řídící?) síť kmotrů. A ty nikdo nezíská jen tak pro nic za nic, ty si člověk musí zasloužit. Třeba vstřícností a prospěšností, nebo alespoň tím, že nebude překážet tam, kde z logiky své funkce překážet měl a mohl.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments