Prý jsme společností „monologu“

http://www.pavouciveflasce.cz/image/freestyle2006/header-gr2.gif… a naši novináři jsou jen reproduktory tohoto monologu vládnoucích. Zůstává svobodný internet, který na monolog odpovídá. Na dialog to ale bohužel nestačí. Spíš je to hlas volajícího na poušti.


Hejtman Hašek řekl: Hledání koaličního partnera je trpělivé jednání, ne vydírání. Musíme trpělivě budovat koaliční potenciál, což by znamenalo, že budeme ve Sněmovně i v Senátu uplatňovat jiný styl politiky. Nestaneme se provládní opozicí, jak mi někteří dávají nálepku, ale nebudeme uplatňovat politiku nulové tolerance.

My říkáme: Jen aby to neskončilo, že se socdem nechá trpělivě vydírat od potenciálního partnera. Takové případy se stávají, někdy jako dohoda-nedohoda.

 

Hejtman Hašek řekl: Budeme tvrdý, ale korektní soupeř. Na chyby vládní koalice budeme upozorňovat. Nemůže ale pokračovat politika, kdy během jednoho dne ve Sněmovně pozurážíme všechny ostatní strany. Diskuse o tom, kdo ze členů Nečasovy vlády má v krvi více alkoholu není cestou ke zvýšení koaličního potenciálu sociální demokracie.

My říkáme: Ještě aby někdo na to „upozorňování“ dal. Koaliční karavana může nechat psy štěkat a půjde dál. A pozor – pokud pro zvýšení koaličního potenciálu nebude vadit alkohol v krvi, pak se může stát že nebudou vadit i jiné věci.

 

Řekl ministr Kocourek: České hospodářství musí pro zvýšení své konkurenceschopnosti změnit zaměření produkce z těžkého průmyslu na obory s vysokou přidanou hodnotou.

My říkáme: Hezky řečeno, ale … když jsme těžký průmysl uměli (zbraně, lokomotivy,  …), tak tehdy jsme vyklidili pole. Tlačit se teď do oborů, kde produkuje Silicon Valley, Japonsko, Čína, to  bude dost náročné. Třeba by stálo za úvahu investovat do lidského potenciálu v jiném oboru s vysokou přidanou hodnotou – ve zdravotnictví.

 

Řekli k atentátu na poslankyni Kongresu USA: Znalci údajně měli strach zejména z toho, že vyhrocená rétorika konzervativní pravice může ovlivnit okrajové skupiny, jež kritizují demokracii an bloc a politiku kompromisů obecně. „Když se podíváte na nevyrovnané lidi, jak reagují na jed, vycházející z některých úst (…), můžete snadno dojít k prozření (…), že nenávist, zloba a fanatismus, který se v naší zemi rozšířil, začíná překračovat všechny meze.

My říkáme: No, odporná rétorika na některých našich web stránkách by  taky mohla „okrajové skupiny“ negativně ovlivnit.

 

Přečetli jsme: V době, kdy byl ministrem vnitra Ivan Langer, získal zakázku na praní policejních uniforem jeho známý, podnikatel Tomáš Paclík. Za necelé tři roky tak získal čtyřiapadesát milionů korun.  získala Paclíkova firma zakázku bez výběrového řízení a uniformy se praly v objektu, který Paclíkovi podezřele levně pronajalo samo ministerstvo.

My říkáme: No a co? Jsme malá země,  u nás se skoro každý zná s každým.

Převzato z Pavouků ve flašce

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments