Radar monitor 50/2010

Izraelský generál: Protiraketové systémy ochrání pouze vojenské základny: „Obyvatelé Izraele by neměli podléhat iluzi, že někdo nad jejich hlavami rozevře deštník.“ A deštník NATO na tom určitě nebude o mnoho lépe, protože tak už to s deštníky bývá, že chrání toho, kdo je drží, maximálně jeho pána, když je drží sluha.


Japonsko posiluje armádu kvůli KLDR a Číně: „Doposud Japonsko kladlo důraz na obranu severních oblastí před Ruskem. Nyní reaguje na změnu rozložení sil v Asii. Podle dokumentu rostoucí vojenská síla Pekingu vyvolává globální obavy.“


Indové dodávali Íráncům komponenty pro raketový program (Iran’s ‚Indian supplier‘ on US radar).


Jižní Korea s gustem cvičí ostré střelby ve sporných vodách, a proto severokorejští dělostřelci mají pohotovost. Korejské třenice však znervóznily Rusko, vojáci na východě mají pohotovost.


Rusko je ohledně jednání o štítu optimistické (Russia optimistic over U.S. talks on European shield – envoy). Očekává, že dojde k reálné dohodě o výměně dat.


Atentát u mešity v Íránu. Zemřelo nejméně 36 věřících. Předtím atentáty na vědce, ještě předtím cyberútok na počítače řídící centrifugy, k tomu několik dalších atentátů… že by to byly takové „nugde“, které mají Írán rozkolísat?


Wikileaks: Spojené státy záměrně vyvolávají rivalitu mezi západoevropskými politiky. Já bych spíše řekl, že přiživují, protože na to, aby se neměli rádi, si Evropané vždy vystačili sami.


Zemřel Richard Holbrooke, americký diplomat, který nechyběl nikde, kde tekla krev, což zřejmě nezabrání tomu, aby byl v učebních zapsán jako mírotvorce. Co v nich už zřejmě nebude, že bez rukaviček a bez servítků vytvářel pax americana.


Izrael sestřelil nad jaderným reaktorem balón. A je ticho po pěšině, žádné propagandistické využití. Asi byl jejich vlastní, nebo neškodný meteorologický.


Ruští vojáci mrznou v nových uniformách od návrháře, končí v nemocnici. Ruská armáda, a nedokáže si poradit s ruskou zimou? Tak tohle je konečná. Von Paulus může litovat, že se toho nedožil.


České vojáky v Afghánistánu navštívili Duka a Picek. A co vy jste udělali pro naše hrdiny, kteří u Kábulu střeží klidný spánek pražských dětí?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments