Rathovy peníze na volby

Květen 06, 2012


Poslouchal jsem projev obviněného Davida Ratha ve sněmovně. A pak jsem s jistým údivem zjistil, že novináři píšou o jakémsi přiznání tohoto politika, že nesl peníze. Navíc prý vyhrožoval své bývalé straně, že šlo o finance na kampaň. Divné, nevzpomínal jsem si na tuto pasáž, vzpomínal jsem si na jinou. Takže jsem sáhl po přepisu:


Vzal David Rath úplatek? Já tvrdím, že nevzal. Když se podíváte do těch materiálů, které máme k dispozici jako torzo spisu, to je několik tisíc stran různých rádoby odposlechů a dalších věcí, všechno neúplné, nekompletní, vykuchané, tak i v tomto nekompletním torzu spisu naopak najdete spoustu vět a slov o tom, že peníze na volby, financování voleb. To tam najdete. Já to tady říkám proto, protože z těchto materiálů samozřejmě, protože to je tisíc stran, unikají a budou unikat různé pasáže. Tak je lepší, aby to zaznělo tady teď v tuto chvíli a dál to komentovat nebudu. Ale trvám na tom, že David Rath úplatek nevzal!


Toto odpovídá tomu, co jsem v projevu zaslechl. Jsou novináři a politologové a kdoví jaké jiné autority úplní idioti? Jestli je na tisícovkách stran spousta vět a slov o financování kampaně, tak se to netýká pětiminutové události vynášení peněz či lahví, ale prostě obsahu vyšetřovacího spisu a toho, co během mnoha měsíců mohlo někde zaznít a nebo co bude čtenářům spisu podsouváno. Takže rozhodně tam není nějaké doznání, že odcházel s penězi, ani že ty peníze v krabici měly být na kampaň.


Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments