Reakce vedení ČSSD vyvolávají vážná podezření

Reakce pana prezidentského kandidáta Dienstbiera, pana Sobotky, Haška a celého vedení ČSSD napovídá, že zřejmě o údajných kriminálních čachrech Davida Ratha věděli všichni, protože je patrně neopatřoval pro sebe, ale pro stranu.


Lze si jinak vysvětlit, že člověka, který je pouze stíhán policií a prokuraturou (státní zástupkyní), vyzývají ke složení všech funkcí včetně poslaneckého mandátu?


Pan Rath přece nebyl odsouzen, nic mu nebylo dokázáno, tvrzení policie a prokuratury (státní zástupkyně) nemá žádnou hodnotu ve světle presumpce neviny. Že je paní prokurátorka (státní zástupkyně) důvěryhodná? To byla paní Vesecká po dlouhá léta také. Je možné, že existuje jiný srozumitelný důvod pro to, aby vedení ČSSD nemělo pochyby, že obvinění Davida Ratha je relevantní než skutečnost, že o rozsahu jeho činnosti, pro kterou je stíhán, věděli? Nebylo by přirozené mít jinak o policejním postupu pochyby (jde o součást výkonné moci – tedy: vládní koalice) do pravomocného rozsudku soudu?


Je to snad opravdu tak, že pan Rath sháněl peníze pro ČSSD s vědomím celého vedení, jak řekl nepřímo pan Kalousek? Jako se to patrně chystal dělat pan Drobil pro ODS (tedy byl z pokusu o vyvedení milionů na konto ODS podezřelý, neb ho z toho obvinil jeho komplic. Všichni jsme ovšem slyšeli pana Drobila nabízet úplatek v podobě postu náměstka ministra, pokud bude záznam odposlechu smazán. No ale pan Drobil ctihodný je muž. Proto je místopředsedou ODS a volebním manažerem. Také po něm ovšem neskočila zásahová jednotka a nesledovaly ho půl roku prostorové odposlechy v té době ještě laxní policie, jejíž důvěryhodnost dnes zaručuje pan ministr Kubice).


Druhá poznámka se týká médií – je zřejmé, jak snadný je pád do stavu padesátých let. Presumpci neviny novináři nectí. V čele s jedním ctihodným poslancem ODS, který se vyslovil, že přeje panu Davidu Rathovi statné homosexuální spoluvězně, pořádají na Ratha hon.


Absurdní údaje o třiceti milionech pod podlahou, nálezu samopalu a střeliva prozrazují rukopis amatérského spin doktora, který jistě časem přijde i na to, že David Rath připravoval v prádelně atomovou bombu a skrýval i jiné zbraně hromadného ničení. To poslední bude pak dostatečným důvodem k použití střel s plochou dráhou letu až do Litoměřic.


Je opravdu zarážející, jak nadšeně novináři a mediální odborníci podpalují ohníčky a tlumočí cokoli, co jim důvěrně nakuká zdroj z policie. Není už na čase požadovat, aby z továren chodily rezoluce žádající nejpřísnější potrestání celého zločinného spikleneckého centra?


ČSSD jde v tomto ohledu příkladem.


Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments