Řekové byli první, kteří dostali očkování proti prasečí chřipce

Únor 25, 2012

Ve chvíli, kdy média ve Švédsku diskutují o škodách způsobených masovým očkováním proti prasečí chřipce v roce 2009, stojí za to připomenout, že první zemí, která vyhlásila povinné očkování všech 12 milionů občanů proti prasečí chřipce, bylo Řecko.

"Rozhodli jsme, že všichni obyvatelé, tedy všichni občané i lidé, kteří zde mají trvalý pobyt, budou bez výjimky očkováni proti chřipce," řekl tiskové agentuře Reuters řecký ministr zdravotnictví Dimitris Avramopulos po schůzce ministrů v srpnu 2009.

Je to jen náhoda, že Řecko je také první zemí, která byla nasáta do superstátu jménem Evropská unie? Podle poslední dohody řídí činnost všech řeckých ministerstev, pravděpodobně i armády a policie, 300 úředníků EU.

Trojka (Tripartitní výbor v čele s Evropskou komisí s Evropskou centrální bankou a Mezinárodním měnovým fondem, které organizují finanční záchranu Řecka, Irska a Portugalska – pozn. překl.) a Německo společně oznámili další kolo úsporných opatření pro Řecko, přitom přiznali, že tato úsporná opatření pošlou zemi do ještě hlubší smrtící dluhové spirály. Nezaměstnanost a chudoba jsou nastartovány k prudkému růstu.

"Řecko právě utrpělo nejvyšší ztrátu produkce způsobenou finanční krizí ve 20. a 21. století, říká CEPR. Dokonce i kdyby se národní hospodářství začalo zotavovat, Řecko ztratí 15,8 procenta svého HDP z doby, kdy bylo na vrcholu,"  píše Louise Armitsteadová v britském deníku The Telegraph.

Konec utrpení však není na dohled. Rozpočtové škrty a zvyšování daní budou i nadále pokračovat v zájmu bank, a také jako preventivní opatření před bankrotem, který by odhalil německým daňovým poplatníkům, že jsou to oni, kteří jsou biliony eur angažováni, pokud se započítají platby v rámci cílené pomoci číslo 2.

"Řecko se výměnou za pomoc stane subjektem zvýšené vnější kontroly a dohledu. Ministři financí zemí eurozóny odsouhlasili, že pracovní skupina Evropské komise bude mít „rozšířenou a trvalou“ působnost v Řecku, aby zajistila, že tato země bude realizovat zavedení bolestivých reforem, spojených s touto smlouvou. Řecko se navíc zavázalo převést své platby za obsluhu dluhů na vázaný účet ve čtvrtletním předstihu. Slíbilo také, že do dvou měsíců přijme legislativu, která upřednostní obsluhu dluhů před ostatními vládními výdaji a zakotví tento princip ve své ústavě, jakmile to bude možné," píše Wall Street Journal.

Nový průzkum ukazuje, že 77 % lidí v Řecku souhlasí s představou, že si německá politika klade za cíl ustavení „Čtvrté říše“.

Washingtonské Centrum pro ekonomický a politický výzkum (CEPR) právě zveřejnilo poznámku, v níž podrobně pitvá řecký záchranný plán, i zahraniční lídry, kteří jej řídí. Článek se sice jmenuje “More Pain, No Gain for Greece: Is the Euro Worth the Costs of Pro-Cyclical Fiscal Policy and Internal Devaluation?”, ale odpověď autorů je jasná – Řecko by udělalo daleko lépe, kdyby zbankrotovalo a opustilo euro.

Na rozdíl od zmateného úsilí Trojky jsou argumenty CEPR jasné a přesvědčivé.

Převzato z Case about Bird Flu

Překlad: Aram

Další zdroje:

http://www.deutsche-mittelstands-nachrichten.de/2012/02/38713/

http://online.wsj.com/article/BT-CO-20120221-707036.html

http://blogs.telegraph.co.uk/finance/jeremywarner/100015089/eurozones-shocking-prescription-for-greece/

http://rt.com/news/argentina-advice-greece-default-033/

http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9101397/Why-Greece-should-default-and-exit-the-euro.html

http://diepresse.com/home/wirtschaft/eurokrise/734402/Einbruch-in-Griechenlands-Souveraenitaetdirect=729840&_vl_backlink=/home/wirtschaft/index.do&selChannel=106

http://www.mmnews.de/index.php/wirtschaft/9560-target2-die-finanzielle-atombombe

http://online.wsj.com/article/BT-CO-20120221-707036.html

http://blogs.telegraph.co.uk/finance/jeremywarner/100015089/eurozones-shocking-prescription-for-greece/

http://rt.com/news/argentina-advice-greece-default-033/

http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9101397/Why-Greece-should-default-and-exit-the-euro.html

http://de.wikipedia.org/wiki/Joachim_Gauck

http://de.wikipedia.org/wiki/Atlantik-Br%C3%BCcke

http://www.facebook.com/pages/Gauck-Nein-danke/276228749113631

http://www.welt.de/politik/deutschland/article13879697/Das-Internet-Maerchen-vom-boesen-Joachim-Gauck.html

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments