Holešovská výzva: Revoluce byla zahájena

Na celostátní konferenci Holešovské výzvy se sešlo 150 nikým nedelegovaných delegátů různých, možná fakticky ani neexistujících občanských iniciativ. Konference byla symbolicky zahájena Československou státní hymnou s půlhodinovým zpožděním. Předsednictvo konference (někteří autoři výzvy) se ještě před jejím zahájením stihlo rozhádat až do té míry, že některé členy vyloučili a jeden člen si trucovitě odsedl do publika. Moderátor pan Musil nebyl ve vypjaté atmosféře po dvou hodinách schopen již dále pokračovat a řízení konference se musel ujmout pan Fiedler, neboť hrozil rozvrat, případně hromadná bitka všech proti všem. V některých okamžicích byla situace do té míry emotivní, že moderátor pohrozil vyvedením narušitelů pořádkovou službou (která však údajně nebyla zajištěna).


Za laskavého přispění dobře známého bývalého taxikáře pana Zdeňka Ponerta, 1965, prvního mluvčího osmého odboje a šiřitele skutečné demokracie, byl sál velmi dobře ozvučen. Také další jeho přátelé a příznivci přispěli ke zdárnému průběhu konference velmi decentním pořadatelským a organizačním servisem, zklidňováním zjitřené atmosféry a konstruktivními, mnohdy velmi podnětnými návrhy usměrňovali diskusi.


Na konferenci byla rozdávána i milá brožurka Moravské národní rady, obsahující Moravskou chartu 2011„odmítáme bezohledný český šovinismus, kvůli němuž je Morava v postavení pouhé kolonie a Moravané jsou českými šovinisty zotročeni a vystaveni trvalé etnocidě“ aktuální zejména pro rodilé Moraváky v Praze žijící. Účastníky konference však slova o útlaku Moraváků evidentně nezaujala a chutě se cpali řízkem s bramborovým salátem za 79,-Kč. Prý byl výborný. Se stejně nadšenými ovacemi byl přijat i příspěvek o celosvětovém židovském spiknutí.

Konference se po dohadech převážnou většinou hlasů usnesla na těchto požadavcích:


1/ Demise vlády + jmenování úřednické vlády odborníků

2/ Zahájení příprav spravedlivých demokratických voleb

3/ Uzákonění obecného referenda

4/ Zastavení církevních restitucí

5/ Zastavení penzijní, sociální, zdravotnické a školské reformy

6/ Odvolání podpisu na smlouvě ACTA, která zavádí cenzuru na internetu

7/ Odstoupení prezidenta republiky Václava Klause do týdne po jmenování nové vlády

8/ Splnění těchto požadavků do konce února


Konference se z podnětu pana Popelky usnesla na neprodleném zahájení letákových a plakátových celoplošných informačních kampaní, následujícím pondělkem počínaje. Na základě dobrých zkušeností pana Ponerta budou po republice také jezdit ozvučená auta vyzývající občany k aktivitě a podpoře požadavků závěrů konference podobně, jako kdysi jezdila diskoauta Sběrných surovin a informovala venkov o termínu výkupu kožek a peří. Spuštění celonárodních manifestačních akcí bylo většinově odhlasováno na 15. 3. 2012 v 17,00 hodin.


Konference byla velmi rušná, ze 150 delegátů část odešla ještě před jejím ukončením, do oficiálního ukončení v 17,30 zůstala jen asi polovina delegátů přetahujících se o mikrofon a ohnivě diskutujících v několika hloučcích pod pódiem. Tímto tedy můžeme považovat revoluci za zahájenou.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments