Ročenka 2011 – červenec až říjen

Leden 25, 2012


Vondra a krokodýl 15. července
Na Šumavě začala gerilová válka mezi ekologickými aktivisty a správou národního parku. Ekologové zastávají názor, že vše, co v pralese jednou padne, má zůstat nedotčené, včetně vojáků, zatímco vedení parku má ve své úloze také jasno – stromy pokácet, zvěř a ekology pobít, trávu zapálit a spálenou zem posypat solí z Lidlu. Spor nakonec vyústil ve fyzické potyčky mezi ekology, dřevorubci a několika divokými prasaty, která měla za to, že jde o ne příliš povedený kulturní program věnovaný jejim selátkům a chtěla vrátit vstupné.


16. července
Rakousko s pompou pohřbilo stařičkého mocnáře Ottu Habsburského (98), když si po sedmi letech nehybnosti sluha všiml, že s jeho odpočinkem po obědě nebude něco v pořádku. Pochován byl v císařské hrobce Kapucínského kostela ve Vídni, odkud při této příležitosti s pompou vynesli Alžbětu Bavorskou (174), u které se ukázalo, že ještě stále žije.


1. srpna
V Krkonoších shořela známá Petrova bouda. V posledních letech chátrala a policie proto začala podezřívat jejího současného majitele z úmyslného zapálení. Toho hasiči odchytili přímo u požáru se sirkami a kanystrem benzínu, o kterém tvrdil, že jde o kořalku vypálenou z kvašených pneumatik. Několik hasičů z řad dobrovolníků nedočkavě ochutnalo a označilo vzorek za slušný.


4. srpna
Policie zadržela a obvinila Martina Knetiga, bývalého poradce a kamaráda ministra Drobila, který měl pro ODS shánět tzv. černé peníze na financování strany. Knetig propukl v pláč.


12. srpna
Policie propustila Martina Knetiga a omluvila se mu za potíže způsobené amatérským přístupem nepoučených vyšetřovatelů. Knetig propukl v pláč.


13. srpna
Prahou prošel průvod homosexuálů s názvem Prague Pride. Tato akce nejvíce rozlítila prezidenta Klause, který nebyl do průvodu pozván, ačkoliv měl připraven vlastní alegorický vůz.


13. srpna
V USA zemřel Ctirad Mašín, jehož osoba rozděluje Českou republiku. Jedni jej mají za superhrdinu a neohroženého komunistobijce, druzí ho označují za masového vraha a zloděje. Nejraději ho měli novináři, kteří díky němu mají pořád o čem psát.


31. srpna
Armáda zvažuje znovuzavedení odvodů. Rekruti by měli absolvovat intenzivní a fyzicky náročný půlroční výcvik pod osobním vedením Alexandra Vondry. Ten se na tiskové konferenci na stojáka nechal slyšet, že nováčci pod jeho vedením zažijí peklo na zemi. Načež si musel sednout, protože se zadýchal. Pak ještě zakašlal, že jeho osobní rekord na 100 metrů je dva dny a vydechl naposledy.


2. září
Vláda protlačila zvýšení DPH. Ze současných 5 procent na plánovaných 14 procent, poté na upravených 19 procent a pak ještě na konečných 18 procent. Těsně před hlasováním ještě výši DPH upravila na 17,5 procent. Podle ministra Kalouska se jedná o hluboce promyšlenou změnu podloženou mnoha analýzami. Podle Bohuslava Sobotky je to nesmysl, protože ještě před půlhodinou přistihl Kalouska, jak na záchodě dopisuje poslední verzi a výši DPH si cucá z prstů, aniž by si je předtím umyl.


6. září
Policie obvinila šéfa poslanců VV Víta Bártu z podplácení a bývalého místopředsedu strany Jaroslava Škárku z přijetí úplatku. Oba se rozplakali. Knetig, který šel kolem, se také rozplakal a šel se znovu udat.


7. září
Neúnavný sup Sněmovny David Rath odhalil spiknutí a závažný zločin, když si všimnul, že během hlasování poslankyně VV Jana Drastichová manipuluje s hlasovacími kartami svých kolegů, kteří v sále nejsou přítomni. Drastichová se ospravedlňovala tvrzením, že karty pouze vyndala z hlasovacího zařízení, zatímco Rath trval na tom, že poslankyně s cizími kartami mohutně hlasovala a to i v ruském parlamentu a málem tak zavlekla Českou republiku do třetí světové války s Čínou.


14. září
V čele energetického gigantu ČEZ skončil jeho dlouholetý šéf Martin Roman. Jako oficiální důvod uvedl, že si lidé neustále pletou jeho jméno a příjmení. Premiéru Nečasovi tento důvod stačil a vystrojil Martinovi krásný rozlučkový večírek s plutoniovým grilem. Novinářům tento důvod nestačil a doprátrali se jeho spojení na firmu Škoda Holding, která od ČEZu dostávala zakázky nemalého rozsahu.


21. září
Nestal se žádný incident. Vyšel jsem ze Sněmovny a začal na mě pokřikovat nějaký mladík ve věku mého otce. Tak jsem mu dal pár facek. Když proti tomu protestoval, dal jsem mu dalších pár facek. A protože pořád protestoval, mlátil jsem ho jak koně, dokud nezemřel,“ líčil svou historku ministr financí Miroslav Kalousek. Mrtvý mladík s touto verzí nesouhlasil a tvrdil, že je to on, kdo Kalouska ubil k smrti.


21. září
Česká televize má nového ředitele. Stal se jím bývalý ředitel TV Nova Vladimír „Dobrou chuť“ Železný. Ten si sebou jako svého poradce přivedl Petra Novotného a ještě týž den na jeho radu angažoval na místa moderátorů hlavních zpráv Petra Rychlého, Leoše Mareše, Luďka Sobotu a Romana Skamene. Režii svěřil Zdeňku Troškovi. Předpověď počasí pak budou uvádět převážně nazí lidé.


2. října
Do Česka poprvé přiletělo největší dopravní letadlo světa Airbus A380. Ze strany managementu Airbusu to nebyl nejlepší nápad. Během noci ho někdo hodil na špalky a odcizil mu všechny gumy.


3. října
Nobelovu cenu za lékařství dostali Američan Bruce Beutler, v Lucembursku narozený Jules Hoffmann a Kanaďan Ralph Steinmann. Všichni tři zkoumali vzácnou formu imunity, tzv. českou poslaneckou imunitu. I když se jim nepodařilo ji vyřadit z provozu, už jen její objev a popis mechanismu na toto ocenění stačil.


4. října
Premiér Petr Nečas odvolal z funkce ministra zemědělství Ivana Fuksu. Nelíbilo se mu, jak vyseli na Vysočině ječmen. Prezident Klaus potvrdil, že tento důvod byl z původně navrhovaných ještě ten lepší.


7. října
Jiří Paroubek opustil ČSSD. Událost srovnatelná snad jen s Neilem Armstrongem a s jeho opuštěním přistávacího modulu na Měsíci.


18. října
Americký právník Edward D. Fagan začal obcházet bytovky v Karlových Varech a vyhánět odtud jejich rozespalé obyvatele s tím, že mu teď patří celé město. Což hodlá u soudu dokázat listinou z roku 644 podepsanou samotným praotcem Čechem.


27. října
Americký prezident Barack Obama přijal ve Washingtonu mírně vykuleného premiéra Petra Nečase a ocenil přitom výborné vztahy obou zemí: "Kdykoli jsou američtí velitelé dotazováni, kdo jsou naši nejlepší spojenci, vždy jmenují Čečensko.


30. října
Rusko se rozhodlo v roce 2011 neposunout ručičky svých hodin zpět na zimní čas. Prezident Dmitrij Medvěděv rozhodl, že země zůstane napořád v letním čase: „Bude tepleji a navíc je potřeba snížit stres obyvatelstva z posunování času, zvláště když má příští rok před sebou takové strašlivé věci.“ Jeho slova vyvolala panický stres u 80 procent populace.


Převzato ze Strach.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments