Ročenka 2011 – leden až duben

Hušák 1. ledna

Ministerstvo obrany snížilo šedesáti procentům vojáků hodnosti. „Chtěli jsme sjednotit náš stav se stavem v NATO, aby nedocházelo k trapným nedorozuměním. Například náš polní kuchař se řádem zlaté vařečky býval při cvičení pravidelně zaměňován za francouzského lékaře a Saša Vondra pak dostal úplný zákaz nošení uniformy, byť Italové namítali, že oni cirkusovou jednotku v armádě měli ještě v roce 1916,“ objasnil feldkurát Švadlena.


6. ledna
Ministr zdravotnictví Miloš Heger představil novou zdravotnickou reformu, kterou mají podpírat tři silné pilíře. Na tiskové konferenci také tento model vymodelovaný z moduritu všem novinářům ukázal. První pilíř bohužel odpadnul už při vyndávání z igelitky, druhý pilíř se zlomil při instalaci na stůl a třetí pilíř zmizel, když se nikdo nedíval. Po bližším ohledání bylo zjištěno, že i oba původní pilíře nebyly zcela kompaktní a v základech obsahovaly středně velký tunýlek, který celý model připravil o šanci na smysluplnou existenci.


8. ledna
Nejrychlejší studenti plzeňských práv dostali oznámení o zrušení jejich titulu. Byli mezi nimi především takoví rekordmani, kteří stihli vystudovat cestou vlakem do Plzně, na univerzitě pak absolvovali všechny zkoušky během opulentní večeře s rektorem a polonahými modelkami ve vaně šampaňského a po cestě zpátky už byli angažováni na vysokých postech státní správy. Americký sen po česku.


13. ledna
Loterijní společnost Sazka přihodila ke svým 49 míčkům v osudí dalších patnáct, čímž dala najevo, že výhry sice vyplácet hodlá, ale všeho s mírou. Za neutěšený stav této firmy může především stavba Hušákovy nové chalupy, kterou pod tlakem veřejnosti později přejmenoval na Sazka arénu a která zhltla rozpočet slušného raketoplánu i s Gagarinem.


24. ledna
Ministr vnitra Radek John (VV) jmenoval novým policejním prezidentem Petra Lessyho, jehož vybrala tajná lóže úzkého grémia během úplňku. Přesně o půlnoci mu ministr John vložil do čela šém, pomocí kterého ho může ovládat. Tímto dnem začal také boj ostatních politiků a komořích o tento šém.


27. ledna
Hokejista Radek Duda vymlátil na přechodu pro chodce autobus plný důchodců. Nelíbilo se mu, že z jejich vozu padá stín na jeho BMW.


27. ledna
Ministr obrany Alexandr Vondra otevřel skříň, ze které na něho vypadl dvoumetrový kostlivec s gramofonem na zádech a téměř ho zavalil. Ukázalo se, že během předsednictví ČR v Evropské unii získala firma Promopro lukrativní zakázku na ozvučení mezinárodní konference o boji proti korupci magnetofonem značky Sonet Duo v celkové ceně 750 miliónů korun. Podle ministra to nebyla chyba jeho, ale zřejmě někoho jiného. Premiér Nečas toto zdůvodnění přijal a oba státníci se objali.


28. ledna
Ministr zdravotnictví Miloš Heger našel dvě miliardy na platy lékařů. Peníze objevil na účtu jednoho konta, o kterém si původně myslel, že je to jeho osobní a právě mu na něj došlo ministerské stavební spoření.


3. února
Poslanci si omylem snížili platy. Když to vyšlo najevo, vypukla panika srovnatelná jen s únorem 48 a to ještě těžko. Zatímco poslanecký klub ODS navrhl vyhlásit stanné právo a stav legislativního kataklyzmatu, zákonodárci z ČSSD si pouze namáčeli hlavu v kýblech s ledovou vodou a hlasitě chroptěli.


6. února
Primátor Prahy Bohuslav Svoboda oznámil, že se tunel Blanka prodraží o 10 miliard korun. Což nikoho nepřekvapilo, u tunelů je to běžné.


16. února
Vládní zmocněnkyní pro lidská práva jmenoval kabinet Petra Nečase právničku Moniku Šimůnkovou. Funkce nebyla po odvolání Michaela Kocába obsazena půl roku, aniž si toho kdokoliv všimnul. Na volnou kancelář upozornila až uklizečka Vlasta P., která si všimla, že se před její čekárnou hromadí novináři z Blesku požadující informaci o malém Kocábovi.


22. února
Ministr školství Josef Dobeš získal nového poradce. Stal se jím Ladislav Bátora, o kterém se spekulovalo, že je to tajný vnuk Adolfa Hitlera, Evy Braunové a Hermanna Göringa. Proti Bátorovi záhy vystoupil premiér Petr Nečas a poukázal na úzké vazby jmenovaného na ultramegapravici. Po tomto prohlášení opět nastoupil.


1. března
Server bankovnipoplat­ky.com zveřejnil vítěze žebříčku o nejabsurdnější bankovní poplatek za rok 2010. Stal se jím poplatek za finanční dar své bance. V roce 2009 vyhrál poplatek za dotaz na otevírací dobu pobočky během jarního slunovratu.


18. března
Novým předsedou ČSSD byl ve druhém kole tajné volby zvolen tvrdý a nemilosrdný infrapolitik Bohuslav Sobotka, známější pod svou přezdívkou Upír z bufetu. Porazil tak vyzyvatele šéfa Asociace krajů Michala Haška, který ten den zmizel.


24. března
Ministr financí Miroslav Kalousek vyzval k rezignaci ministra obrany Alexandra Vondru. Byla to reakce na Vondrův projev ve Sněmovně, ve kterém líčil svou úlohu v kauze Promopro. Za svou řeč si vysloužil od poslanců obrovský aplaus ve stoje, v domnění, že šlo o nácvik nového čísla do silvestrovské Všechnopárty. Po ujištění, že svůj projev myslel vážně, opustil ministr řečnický pultík nadvondrovou rychlostí, což je, podle doktora Grygara, cca. 5 km za 13 hodin.


8. dubna
Vládu opustil další ministr, tentokrát Vít Bárta s resortu dopravy. Ukázalo se, že svým spolustraníkům daroval peníze, přičemž nebylo jasné proč. Zatímco John si myslel, že jde o půjčku a Babák měl peníze za dárek k MDŽ, Škárka peníze považoval za úplatek a celou věc s kolegyní Kočí okamžitě po několika měsících ohlásili na policii. Kočí poté vrátila peníze všechny, Škárka předal právníkům pouze polovinu částky a tvrdil, že ho Bárta okradl i při uplácení a obvinil ho z podvodu při korupci.


10. dubna
Václav Klaus a jeho skeč Neviditelná chilská propiska se stali světovým hitem a Česká republika se tak opět dostala na přední strany většiny světových médií. Podle prezidenta šlo o zlomenou versatilku, kterou chtěl v letadle opravit a přivést Lívii jako dárek pod stromeček. Podle chilského velvyslance šlo o neobyčejně vzácnou čtyřbarevku, kterou budou oplakávat ještě příští generace. Média se shodují na tom, že video je zřejmě druhým největším kulturním přínosem světovému dědictví, hned po Čapkově slově robot. Klaus nicméně jakékoli pochybení odmítl. Počínání označil za běžné: „To člověk standardně dělá, že si tužku z akce bere. Já potom píšu do různých bloků, momentálně na blok s nápisem Codex gigas.


21. dubna
Z postu ministra vnitra odchází Radek John a nahrazuje ho někdejší elitní policista Jan Kubice. Když se tuto novinku dozvěděl Jiří Paroubek, rozbil tři vázy, ohnul dva kandelábry a ještě ten večer napsal knihu o propojení organizovaného zločinu s Janem Kubicou.


26. dubna
Vláda přežila hlasování o důvěře, které vyvolala opozice během seance u duchařského stolku. 114 poslanců hlasovalo pro, 84 proti, dva se zdrželi a Zdeněk Škromach se během hlasování dusil chlebíčkem. Když se ho doktoru Rathovi podařilo oživit pomocí dvou gumových hadiček, dynama z pionýra a mikrovlnné trouby, Zdeněk si ho se zájmem vyfotil a šel si do kantýny koupit další kousek.

 

Převzato za Strach.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments