Rooming bruselských slepic

http://s3-ak.buzzfed.com/static/imagebuzz/web03/2011/12/18/14/must-suck-to-be-norwegian-right-now-28849-1324236768-10.jpg


Zajištění "pobytového" prostoru pro bruselské slepice (rooming), které se vztahuje na všechny slepice v klecích "se zvýšeným dohledem" EU,  vyvolává další ze systémových krizí tzv. tržní společnosti, či kapitalismu bez přívlastků.


Za poslední dva měsíce zde byla krize máselná, kdy si norské hospodyňky nenapekly na svátky, pokud se neúčastnily "socialistického rituálu", běhání po obchodech, stání front nebo využití překupníků … až z Ruska. Hromadné sdělovací prostředky sice denně přinášely záběry o tisících krabičkách na regálech norských obchoďáků, ovšem, ne každý má po ruce slovník, aby zjistil, že televizní máslo=margarín. Ostatně, tak je to s celou kvalitou TV produkce. Máslo slíbili- kostku na vaření dodali.


Tržní síly poptávky by podle diskutabilních zákonů trhu měly být okamžitě vyrovnány nabídkou, kdy by tučný kapitalista s doutníkem přistrčil několik vlaků vajec, která by se s profitem pro něj prodala na trhu, který postihla vaječná deplece (krize). Jenže, kapitalisté mají své teritoriální dohody. Standard Eggs of America nemohou přeci prodávat na teritoriu Standard Eggs of Europe. Globální arbitráž (vaječná) by  se S. E. of America pěkně prodražila – za cenu odběru trhu, nebo swapu trhu. Příště by Standard Eggs vyvážela do Antarktidy. O mapy trhů jde především. Teprve potom jsou na řadě tantiémy "globálních slepičářů", už od univerzit sdružených v tajných spolcích "Pařát a zobák", "Zobák a hřebínek" a možná i Sculls and Bones.


Globální hráči platí své  executive managery, kteří sice neví, co to slepice je, ale produkt marketingově právě teď patří mezi "dojné krávy". Takže, chcete-li vejce, vypravte se na golfové hřiště. Egg retail se tam neprovádí, ale když Vás bývalý politik přátelsky osloví: "…Vole, kolik Ti tam toho mám poslat, je krize, ku…, stačí sto mega?" Berte. Jinde 100 milionů čehokoli  grátis neseženete…


A sto mega, za to už Vám – pokud to nečenžnete – budou smažit vejce i v Hanoji. Nebo Malé Hanoji.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments