S odbory v krizi neztratíte VIZI

Srpen 08, 2012

Odbory jsou politiky často kritizovány, že umí pouze vše negovat, mají odpor k jakýmkoli reformám, bouchají dveřmi od tripartity, štvou lidi na demonstrace a sami nepřicházejí se žádnými smysluplnými návrhy. Taková tvrzení se nezakládají na pravdě, protože odbory pravidelně předkládají vládě i veřejnosti smysluplné ekonomické a sociální analýzy a návrhy, jak vzniklé problémy řešit.


Prognózy makroekonomů Českomoravské konfederace odborových svazů si časem získaly uznání odborné i laické veřejnosti, protože se téměř vždy, někdy i bohužel, naplňují. To, že je vláda a pravicoví politici zesměšňují a neberou vážně, je jejich chybou. 


To byl také jeden z důvodů vypracování uceleného pohledu jak se postavit smrtící spirále hospodářského poklesu. Na čtyřech tiskových stranách přibližují SONDY v srpnovém rozšířeném vydání 60stránkový analytický programový dokument odborů, který byl už 2. června představen veřejnosti na tiskové konferenci pod názvem VIZE ČMKOS pro Českou republiku.


Nyní tento důležitý dokument předkládáme i čtenářům Esond. Dá se říci, že nejde o nic objevného, ale o sadu návrhů, které shrnují, co už z velké části bylo odbory v tripartitě předkládáno, avšak vládou ignorováno. Jde o ekonomické poselství veřejnosti, které navrhuje nejen co dělat, ale také pro koho to dělat, a sice pro občany ČR, ne pouze pro zisky bank.


PDFVize ČMKOS – Co chtějí odbory pro ČR (5 337 kB)


Zdroj: eSondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments