Sjezd mimozemšťanů


Právě skončený Kongres ODS byl podívanou pro masochisty. Tolik prázdných frází a planého žvanění se snad nekonalo ani na sjezdech KSČ. Ani slovo o skutečných problémech této země.

Dámy v elegantních kostýmcích a pánové v perfektně padnoucích oblecích působili dojmem, že právě vystoupili z mezigalaktické lodi. O skutečných problémech této země jsme se nedozvěděli nic, zato jsme se nejprve od Petra Nečase(external link) dozvěděli, že drtivě prohráli volby a že za to přebírá odpovědnost. Následoval výčet chyb typu "málo jsme komunikovali naši skvělou politiku", "byl jsem příliš hodný na své podřízené" apod. A nenásledovalo to, co by v závěru takového projevu mělo logicky být – oznámení o odstoupení z funkce. Poté už jsme mohli jen nevěřícně zírat na panoptikum řečníků, kteří hovořili o ztrátě důvěryhodnosti, zapouzdřenosti, voličích, kteří "by je volili, kdyby…", nespolehlivých koaličních partnerech, zrádcích ve vlastních řadách, blahodárnosti švarcsystému, statisticích šikanujících podnikatele, českém právu na pomazánkové máslo… a strašili vládou levice, která nás zadluží desetkrát více než oni, a komunisty, co nás znárodní a zavřou do gulagů. Ani náznak, ani slovo o skutečných problémech této země, které vláda pod vedením tohoto souručenství zkorumpovaných státních úředníků a podnikatelů přisátých na státní rozpočet nejenže neřeší, ale naopak zhoršuje.


Kongres zdánlivě splnil svoji úlohu a zvolil nové vedení(external link). ODS, která neudělala ani náznak změny politického kursu a v níž už dávno (snad s výjimkou senátora Kubery) nejsou žádní lidé se zdravým rozumem, však překročila mez, za níž už není návratu. A pokud se něco dramatického nestane, pravděpodobně jsme sledovali poslední sjezd těchto mafiánských mimozemšťanů.


Zdroj: e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments