Skuteční zrádci, prosím, povstaňte

Je těžké pochopit ten povyk, který Washington a jeho mediální děvky dělají kvůli Edwardu Snowdenovi. Víme již delší dobu, že Agentura pro národní bezpečnost (NSA) prováděla mnoho let bez oprávnění špiclování veškeré komunikace Američanů i lidí na celém světě. Fotografie masivní budovy NSA v Utahu, která byla postavena za účelem ukládání takto zachycené komunikace po celém světě, byly mnohokrát publikovány.

Obyčejnému človeku není jasné, co takového Snowden prozradil navíc k tomu, co už odhalili William Binney a další informátoři. Možná, že rozdíl je v tom, že Snowden poskytl dokumenty, které to dokazují, a tím negoval schopnost Washingtonu popírat fakta pomocí svých obvyklých lží.

Ať už je důvod k blábolům Washingtonu jakýkoliv, rozhodně to americké vládě nepřináší nic dobrého. Daleko zajímavější než odhalení Snowdena je rozhodnutí vlád jiných zemí chránit člověka, který odhalil pravdu o washingtonské Stasi.

Hongkong utajoval místo pobytu Snowdena z toho důvodu, aby nemohlo zasáhnout americké komanda nebo bezpilotní dron a zabít ho. Hongkong Washingtonu sdělil, že doklady pro vydání Snowdena nebyly v pořádku a povolil Snowdenovi odletět do Moskvy. Čínská vláda do Snowdenova odletu nezasahovala.

Ruská vláda tvrdí, že nemá námitky k Snowdenovo letu do Moskvy.

Ekvádorský ministr zahraničí Ricardo Patino reagoval na hrozby Washingtonu prohlášením, že vláda Ekvádoru klade lidská práva nad zájmy Washingtonu. Ministr zahraničí Patino uvedl, že Snowden posloužil lidstvu tím, že odhalil, jak washingtonská Stasi porušuje práva "každého občana na světě." Snowden pouze zradil "některé elity, které jsou u moci v určité zemi", zatímco Washington zradil celý svět.

Hongkong, Čína, Rusko, Ekvádor a Kuba jsou tedy těmi zeměmi, které odmítají uposlechnout rozkazy Stasi a Washington kolem sebe mlátí a dělá ze sebe a svých presstitutek úplné blázny.

Americký ministr zahraničí John Kerry vydal překotná varování. Pohrozil Rusku, Číně, Ekvádoru a každé další zemi, která poskytuje Snowdenovi pomoc nebo podporu pro únik z washingtonské Stasi. Kerry prohlásil, že ti, kteří se neřídí rozkazy Washingtonu, pocítí nepříznivé dopady na svých vztazích se Spojenými státy.

Od Kerryho je hloupost říkat takové věci. Je to člověk, který kdysi usiloval o mír, ale který se za pomoci NSA, jež vyšpehovala jeho osobní aféry, stal aktivem NSA. Zkuste si představit tu mimořádnou nestoudnost a pyšnou aroganci v Kerryho hrozbách Číně, Rusku a ostatním zemím, že utrpí špatnými vztahy se Spojenými státy. Kerry říká, že Ameriku nezajímá, zda někteří „nepostradatelní lidé” nemají špatné vztahy s ostatními zeměmi, ale tyto země by mělo zajímat, zda náhodou nemají špatné vztahy s „nepostradatelnou zemí”. To je ten arogantni postoj americké vlády, který je prezentován světu!

Takhle vypadá americký ministr zahraničí, když spolu se zbytkem Washingtonu zabloudil v lese iluzí. Země, která bankrotuje, země, která umožnila svým korporacím zničit své národní hospodářství přesunem těch nejlepších pracovních míst do zámoří, země, jejíž budoucnost závisí na tiskařském stroji, země, která ani po jedenácti letech bojů nebyla schopna porazit několik tisíc lehce ozbrojených Tálibánců, nyní vyhrožuje Rusku a Číně.

Bože, ochraňuj nás od těch naprostých hlupáků, kteří tvoří naši vládu.

Svět si užívá ponížení, kterého se Washingtonu dostalo od Hongkongu. Obyčejný městský stát napálil Washington. Hongkong ve svém oficiálním prohlášení přesunul pozornost od Snowdena k jeho zprávě a požádal vládu Spojených států, aby vysvětlila ilegální hacking hongkongských informačních systémů.

The People’s Daily, čínské státní noviny, napsaly: "Spojené státy se změnily ze vzoru v oblasti lidských práv na narušitele osobního soukromí, jeho centrální moc se stala manipulátorem mezinárodního internetu a šíleným vetřelcem do sítí ostatních zemí. … Svět si bude pamatovat Edwarda Snowdena. Byla to jeho nebojácnosti, která strhla svatouškovskou masku Washingtonu."

Čínské Global Times, příloha The People’s Daily, obvinily Washington z útoku na „mladého idealistu, který odhalil zlověstné skandály americké vlády.” Místo toho, aby Washington omluvil, „tak předvádí své svaly při pokusu dostat pod kontrolu celou situaci.”

Oficiální čínská tisková agentura Xinhua informovala o tom, že Snowdenova odhalení přivedla „Washington do opravdu trapné situace. Ukazují, že Spojené státy, které ze sebe již dlouhou dobu dělají neviňátka a oběť kybernetických útoků, se naopak ukázaly být tím největším současným padouchem.”

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dal jasně najevo, že Rusko sympatizuje se Snowdenem, nikoli s americkým Stasi-státem. Ombudsman pro lidská práva Vladimir Ljukin prohlásil, že je nereálné očekávat, že ruská vláda poruší zákon, aby zadržela tranzitujícího cestujícího, který nevstoupil na ruské území. Gajani Čičjakinová z RT (Russia Today) uvedla, že Washington dělá vše pro to, aby odsunul pozornost od Snowdenových odhalení, jež "ukazují, že Spojené státy lhaly a přitom dělají to samé, z čeho obviňují Čínu."

Ekvádor říká, že zrádcem je Washington, nikoliv Snowden.

Ředitel NSA kejhá jako potrefená husa: „Edward Snowden způsobil Spojeným státům nenapravitelnou škodu”. Stejně tak se ozývá kejhání od členů Sněmovny a Senátu, obětí špiclování ze strany NSA. Stejnou obětí už byl bývalý ředitel CIA (Petraeus – pozn. překl.), který byl přinucen abdikovat kvůli milostné aféře. NSA je v pozici, kdy může vydírat kohokoli ve Sněmovně či v Senátu, v samotném Bílém domě, ve všech korporacích, univerzitách, médiích, ve všech organizacích doma i v zahraničí, jež mají co skrývat. Podle intenzity kejhání můžete zjistit, kdo je vydírán, jako např. demokratická kongresmanka z Kalifornie Dianne Feinsteinová a republikánský kongresman z Michiganu Mike Rogers. Vlastenec s trochou štěstí by mohl ozřejmit, co má NSA na Feinsteinovou a Rogerse, ani jeden z nich už se před NSA snad nemohl více ponížit.

Gangsterská vláda ve Washingtonu, která má opravdu co skrývat, je nyní v rukou NSA a bude poslouchat její rozkazy. Trik, že Amerika je demokracie odpovědná lidu, byl odhalen. Spojené státy jsou řízeny NSA a v jeho prospěch. Kongres a Bílý dům jsou loutkami NSA.

Přestaňme nazývat NSA úřadem pro národní bezpečnost. Je jasné, že NSA je hrozbou pro bezpečí každého člověka na celém světě. Začněme nazývat NSA tak, jak si zaslouží – jako National Stasi Agency, nejpočetnější bandu gestapáků v lidských dějinách. Můžeme si být jistí, že každá mediální děvka, každý vládní prostitut, každý pitomý fangličkář, který prohlašuje, že Snowden je zrádce, má buď vymytý mozek, nebo je vydírán. Jsou to ochránci tyranie NSA. Jsou to naši nepřátelé.

Světu se už dlouho dělá z Washingtonu špatně. Zastrašování, trvalé potoky lží, bezdůvodné války a ničení, to vše zlikvidovalo mediální obraz Spojených států jako „světla světa” podvodně vykreslený Washingtonem. Svět vnímá Spojené státy spíše jako morovou pandemii.

Krátce po Snowdenově odhalení přišel nejvýznamnější nemecký časopis Der Spiegel s tímto titulkem: „Obamova něžná totalita: Evropa se musí chránit před Amerikou”. První větou článku je pak otázka: „Je Barack Obama přítel? Odhalení jeho kolosálního vládního špionážního programu to zpochybňuje. EU musí chránit tento kontinent před tím, aby Amerika dosáhla všemohoucnosti.”

Der Spiegel pak pokračuje: "Jsme sledováni. Neustále a všude. A jsou to Američané, kteří nás sledují. V úterý přijíždí na návštěvu šéf nejrozsáhlejšího a nejkomplexnějšího šmírovacího systému, který byl kdy sestrojen. Pokud je Barack Obama naším přítelem, pak se opravdu nemusíme až tak příšerně bát našich nepřátel."

Není pochyb o tom, že německý ministr vnitra Hans Peter Friedrich přišel o svá tajemství kvůli špionáži NSA. Friedrich přispěchal na obranu NSA, když prohlásil: „Takhle se nechováme k přátelům.” Der Spiegel to objasnil tak, že ministr neměl na mysli „skutečnost, že nás naši transatlantičtí přátelé špehovali. Měl spíše na mysli kritiku toho špiclování. Friedrichova reakce je paradoxní jen na první pohled a může být vysvětlena, když se podíváme na geopolitické skutečnosti. Spojené státy jsou v současnosti jedinou globální mocností – a jako takové jsou jediným reálně existujícím suverénním státem. Všichni ostatní jsou na nich závislé – buď jako nepřátelé, nebo jako spojenci. A protože většina dává přednost tomu, aby byli jejich spojenci, politici, včetně těch německých, se raději ušklíbnou a budou to snášet.”

Výjimečné na celé věci je to, že nejdůležitější tiskovina v Německu uznala, že německá vláda je loutkou Washingtonu.

Der Spiegel píše: „Němečtí občané by mohli očekávat, že je jejich vláda bude chránit před špionáží ze strany zahraničních vlád. Německý ministr vnitra však místo toho říká: ‚Jsme vděčni za vynikající spolupráci s americkými tajnými službami.‘ Friedrich se ani nesnažil zakrýt vlastní neschopnost v otázce špiclování. ‚Všechno, co o něm víme, jsme se dozvěděli z médií.‘ řekl. Šéf německé zpravodajské služby Hans-Georg Maassen nebyl o nic zasvěcenější. ‚Nevěděl jsem o tom nic,‘ řekl. A ministryně spravedlnosti Sabine Leutheusser-Schnarrenbergerová zřejmě také tápala v temnotách: ‚Tyto zprávy jsou nadmíru znepokojující,‘ řekla. Při vší úctě: Toto jsou lidé, kteří mají chránit naše práva? Kdyby to nebylo tak děsivé, bylo by to k smíchu.”

Pro hloupé Američany, kteří říkají: „Nedělám nic špatného, nestarám se o to, jestli mě špiclují,” Der Spiegel píše, že „sledovaný člověk není svobodný člověk.” Dostali jsem se do bodu, kdy se my, „svobodní Američané”, budeme muset poučit od našich německých loutek, že vůbec nejsme svobodní. Tady si to můžete přečíst sami.

Současné Německo je nový stát, který se stydí za svou minulost, což je způsobeno prohranou válkou. Rusko je také nový stát, který vstal z popela nereálné ideologie. Naděje vždy setrvává v těch zemích, které mají nejvíce zkušeností se zlými vládami. Pokud by Německo zavrhlo svého mocipána a odešlo z NATO, zhroutila by se v Evropě americká moc. Pokud by se Německo a Rusko sjednotily na obranu pravdy a lidských práv, nastal by nový počátek pro Evropu a svět.

Takový restart zoufale potřebujeme. Chris Floyd přesně vysvětluje, co se děje, toto však nikdy od presstitutek neuslyšíte.

Naděje spočívá jen v tom, že Američané odmítnou svůj brainwashing, vydají se za Debrou Sweetovou a dalšími a postaví se za Edwarda Snowdena a proti americkému Stasi státu.

Převzato z Counter Punch

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments