Smrt Berezovského: Z kavkazského veksláka oligarchou, z oligarchy psancem

Sobotní náhlá smrt 68letého BAB, Borise Abramoviče Berezovského, v Londýně nepřekvapila. Kdo s čím zachází, s tím i schází, mohli bychom konstatovat. Důležitější ale je, že BAB, jeden z 420 významných privatizátorů Ruska (voucherovou metodou) nebyl, na rozdíl od jiných provatizátorů usmoleným bankovním úředníčkem s intelektuálně-majetkovými ambicemi. Ještě za dob Gorbačova se stal kandidátem matematicko-fyzikálních věd, doktorem věd, a do privatizace vstupoval nejen jako univerzitní profesor, ale jako člen-korespondent Akademie věd. V matematických vědách.

Spočítat si tedy všechny neznámé (a známé) veličiny ruské "piraňové" privatizace bylo pro něj hračkou, zvláště, když k prosazení svých rovnic užíval kriminálního podsvětí SSSR, potažmo pozdější Ruské federace.

Ve filmu, který je zde, se prolínají všechny metody, používané ruskými privatizátory. Kdo ví, jak dlouho bude film přístupný. Pokud by byl znepřístupněn, vezměte za vděk textem dvou Xenií, kde už je činnost ruského miliardáře mírně řečeno, protiputinovsky zkreslena 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments