Stanův svět: Září 2012

Říjen 03, 2012

U příležitosti zahájení nového aktivistického portálu E-republika, který právě teď rozjíždíme s několika dalšími přáteli (seznam oněch dobrých duší, jež byly ochotné poskytnout tomuto podniku s nejistým koncem svoji identitu, naleznete zde), jsem se rozhodl jednak pozdravit naše ctěné čtenáře a jednak v pozměněné formě a pod novým názvem obnovit tradici svých Politických masomlejnů(external link), v nichž jsem glosoval internetové zprávy převážně z nezávislých zdrojů. Doufám, že měsíční frekvence nebude příliš dlouhá, celosvětový záběr příliš široký a výběr zpráv příliš krátkozraký.


Začněme v New Yorku, kde na Valném shromáždění OSN postupně promluvili i Barack Obama(external link) (prý lhal o lynčování a vraždě velvyslance Stevense v Libyi(external link) a o Íránu, věřili byste tomu?), íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád (vyzval k novému světovému pořádku(external link), v němž bude vládnout právo a spravedlnost) a konečně nová internetová hvězda v oboru "stand-up comedy" izraelský premiér Benjamin Netanjahu(external link). Ve svém projevu přirovnal Írán k al-Kájdě a ukázal přísně tajné schéma íránské atomové bomby(external link). A izraelské(external link) i světové(external link) internetové publikum se báječně bavilo.


Září bylo ve světě ve znamení stále rostoucího protestního hnutí, jehož příčinou je většinou sebevražedně upadající ekonomika Západu(external link). Více než milion Katalánců demonstrovalo v Barceloně za nezávislost(external link) na Španělsku, desetitisíce ruských sociálních demokratů, komunistů, nacionalistů a anarchistů se zúčastnily protivládního Pochodu milionů(external link) v Moskvě. V Řecku proběhla generální stávka(external link) proti úsporným opatřením tzv. Trojky (tvořené zástupci Evropské komise, ECB a MMF), která přerostla v násilné střety s řeckou policií(external link), statisícové demonstrace proti hospodářské politice vlád proběhly i v Madridu(external link) a Lisabonu.


Trochu jiné to bylo v islámských zemí, kterými se prohnala další vlna masových demonstrací(external link) proti v USA natočenému a sionistickými skupinami financovanému blasfemickému a islamofobnímu filmu Nevinnost muslimů, v Gruzii(external link), kde asi sto tisíc lidí protestovalo proti diktátorskému režimu Michaila Saakašviliho poté, co vyšlo najevo, že se v gruzínských věznicích mučí vězni, i v Polsku(external link), kde desetitisíce příznivců Kaczyńského strany Právo a spravedlnost společně se členy odborové organizace Solidarita protestovaly nejen proti vládním reformám (např. zvýšení věku odchodu do důchodu na 67 let), ale i proti omezování katolických médií.


Situace ve Fukušimě se normalizuje(external link), takže už není vážná, ale tragická. To však nevadí, protože internetové vyhledávače(external link) to budou s pravděpodobností blížící se jistotě ignorovat. Stejně jako vymírání včel(external link), neúčinnost léků(external link) a toxicitu GMO kukuřice(external link). Naštěstí se vědcům daří zmenšovat mikroprocesory(external link) a mapovat Mars(external link), doufejme tedy, že vymyslí, jak se tam odstěhovat, až to tady na Zemi nebude k žití.


Česká republika žila metanolovou aférou, které jsme věnovali samostatné vydání, a atentátem na prezidenta Václava Klause(external link). K oficiální verzi, podle níž se jedná o čín šíleného sympatizanta KSČM, přidejme možnost, že se jednalo o cílenou provokaci. Důvody(external link) by se jistě našly. Co je na celé věci ovšem nejvíce varující, je fatální selhání prezidentovy ochranky (že by pomsta za …? (external link) ) a státní policie. Atentátník při tomto operetním atentátu(external link) sedmkrát vystřelil z airsoftové pistole do boku a ruky prezidenta, v klidu odešel, dal dvě televizní interview, vykouřil cigaretku, a teprve poté byl zatčen a nespoutaný odvezen k výslechu.


A kvůli tomu zapadly daleko důležitější věci, jako je například definitivní uzavření bruselských kohoutů(external link), stoupající deficit českého rozpočtu(external link) a pokračující pokles české ekonomiky(external link). Český marasmus se už dostává i do německých dokumentárních filmů(external link). Dokonce se najdou i české učitelky(external link), které se ptají, co dál. Naše odpověď je jasná – číst e-Republiku a jít k nadcházejícím volbám! Nenechat se zmást zmanipulovanými předvolebními průzkumy (zde(external link), zde(external link) a zde(external link)), ohlídat si, aby nebyly také zfalšovány, a volit slušné lidi. Vaše volba rozhodne pro celích pět let(external link), píše ve svém vzkazu voličům Karel Schwarzenberg. A má (po opravě gramatických chyb) pravdu. A proto vám v tomto čísle e-Republiky nabízíme profily několika spíše namátkou a náhodou vybraných politiků a političek, o nichž jsme přesvědčeni, že jsou to slušní lidé. Ti ostatní slušní ať se na nás nezlobí. Voličům přejeme, aby ty slušné spohlehlivě poznali a volili.


A kdyby se vám tohle moje psaní zdálo být příliš depresivní, tak si zrestaurujte obraz(external link), přečtěte své daňové přiznání(external link) nebo zavzpomínejte na legendárního sovětského rozvědčíka Otto von Stierlitze(external link)


Zdroj: e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments