Statistika ve službách systému

Prosinec 09, 2011


Tři statistici stříleli na letící husu. První, prásk, metr za, druhý prásk, metr před. „Sláva, teď jsme ji doslali“, vykřikl třetí.


http://www.birdwatcher.cz/husy_polni2.jpg

 

Jak jde kouzlit s čísly, když je ta správná motivace, předvádí české statistiky nezaměstnanosti. Stačí kreativní definice nezaměstnanosti a rázem zmizí 300 000 nezaměstnaných. Ale oni vlastně nejsou ani zaměstnaní ani nezaměstnaní, oni jsou asi ne-nezaměstnaní, což asi nebude totéž co zaměstnaní. Ale hlavně, že nejsou nezaměstnaní:) A tak se naše elity chlubí pouze 8% procentní nezaměstnaností, místo toho, aby řešili tu 14%.

 

Podobná zábavná čísla přinášejí třeba oficiální vývoj inflace. Oficiálně vychází inflace mezi roky 1989-2011 okolo 510%. To odpovídá příjmu cca 16 200 Kč, takže dnes naše životní úroveň stoupla přibližně o 50% (24 000Kč). Zatleskejme naší elitě. Co na tom, že podstatné položky, energie, bydlení, to, na co vydává běžná rodina většinu peněz, zdražily řádově (voda díky „geniální“ privatizaci od pádu komunismu asi tak 150x), 14% lidí nemá práci (a tak už často v rodinách nepracují oba rodiče) a většina zaměstnanců se průměru ani zdaleka nepřiblíží. Ta správná statistika dokáže vykouzlit nejúspěšnější období českých dějin.

 

Prostě zdražení bydlení je kompenzováno zlevněním lokomotiv, takto držel inflaci "pod kontrolou" už soudruh prezident Husák. Žije-li člověk dostatečně dlouho, politik už nemůže překvapit. Ty podvody jsou pořád stejné.


Převzato z Nautila

Foto: zdroj


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments