Stopy z Dubaje vedou k Mossadu

¨mosad-agentiTři držitelé irských pasů, které jmenoval šéf dubajské policie coby jedny z podezřelých z atentátu na předáka Hamasu Mahmúda Mabhúha, neexistují. Irské úřady potvrdily, že nikdy nevydaly cestovní pasy na dotyčná jména a dodaly, že falešná jsou i čísla pasů, která dubajská policie zveřejnila. Mají totiž špatný počet číslic a neobsahují žádná písmena.


Ve stejném duchu se vyjádřila i Británie ohledně šesti údajných svých občanů podezřelých z atentátu. Deník The Daily Telegraph navíc s odvoláním na britské vládní zdroje napsal, že tři údajní držitelé irských pasů byli nejspíš agenti izraelského Mossadu vybavení falešnými dokumenty.


Podle šéfa dubajské policie generála Chajfána Tamíma všech jedenáct tajemných cizinců, na které byl vydán mezinárodní zatykač, působilo naprosto profesionálně, v Dubaji strávili maximálně 19 hodin, přičemž Mahbúh byl zavražděn pouhých pět hodin po příjezdu. „Izrael provádí mnoho vražd v mnoha zemích, dokonce i v těch spojeneckých," dodal Chajfán. „Nemůžeme Mossad vyloučit, ale kdo za útokem stojí, se dozvíme až ve chvíli, kdy podezřelé zatkneme."


Dubajská policie podezřívá také dva Palestince, kteří atentátníkům údajně pomáhali a po atentátu uprchli do Jordánska. Palestinská hnutí Hamas a Fatah už se začala vzájemně obviňovat z toho, ke komu ti dva ve skutečnosti patří.

 

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments