Svobodu pro gaunery, pro Smetanu kriminál?

 V pondělí 14. ledna 2013, pořádá volné sdružení Přátelé Romana Smetany na prostranství před orlojem na Horním náměstí v Olomouci, shromáždění, jehož účelem je podpora svobody vyjadřování. Shromáždění začíná v 15 hodin a je řádně ohlášeno olomouckému magistrátu.


plakat shrom zmena

Ústředním heslem shromáždění je „Svoboda pro gaunery, pro Smetanu kriminál?“. Deklarovaný účel je tedy úzce provázán s pokračujícím trestním stíháním vůči Romanovi Smetanovi, který bude následující den, tedy v úterý 15. ledna 2013, čelit od 9 hodin v soudní síni č. 3 obžalobě či obžalobám z trestného činu maření výkonu soudního rozhodnutí.


Jak v pondělí 7. ledna informoval Deník, dvě obžaloby podané na Romana Smetanu kvůli jeho vyhýbání se vězení olomoucký soudce Petr Sušil spojovat nebude.

 

Ačkoliv je stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí, jehož se měl dopustit tím, že se vyhýbal nástupu trestu, pokládáno za samostatný trestný čin (činy), je evidentní provázanost současného a předchozího trestního stíhání. Odvaha říci pravdu, již Smetana projevil, je s použitím mechanicky uplatňovaného práva kriminalizována. Smetana byl loni odsouzen za trestný čin poškozování cizí věci, nikdo však nevolal ani nevolá k odpovědnosti za poškozování republiky politiky, které ocejchoval a z nichž jsou někteří podezřelí z odpovědnosti za obrovské hospodářské škody, či spojeni s lidmi, kteří se dopouštěli korupce a majetkové trestné činnosti. Pravda se trestá, lež je chráněna. Zvláště za situace, kdy jsou propouštěni či trestní odpovědnosti zbavování zloději, korupčníci a estébáci, pokládáme další případné trestání Romana Smetany za naprosto nepřiměřené a vnímáme je jako snahu zastrašit občanskou veřejnost.


Případné dotazy nebo doplňující informace vám zodpoví či poskytne administrátor webu sdružení (www.prosmet.cz) a svolavatel shromáždění Milan Daniel na e-mailové adrese prosmet@email.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments