Svoji svatbu jsem si zaplatil ze svého

http://farm6.static.flickr.com/5022/5642770156_9698ec04d9.jpg


Včerejší svatbu britského následníka trůnu financovali daňoví poplatníci. Prý královská pokladna je poloprázdná a musí se šetřit. Že by tam měli pokladníkem Kalouska? Takže obyvatelé Britského království se složili, aby onen slavnostní obřad proběhl okázale a skutečně slavnostně. Což se stalo.

Ale nechápu, proč se museli skládat i ti obyvatelé, kteří chtějí ono zastaralé, přežilé, prehistoricky archaické feudální zřízení zrušit. V našich českých dějinách se v minulosti poddaní také vždy skládali na svatby feudálů, tedy na jejich žranice a chlastačky – to se vypisovaly zvláštní daně určené právě na tento obřad. Proč by to měli superlidé (nadlidé?) platit ze svého, no ne? Nebo že by měli také prázdnou pokladnu? Nebo že by chtěli ukázat poddaným pěkné divadélko? Chcete se dívat? Plaťte! S tím docela souhlasím. Spousty lidí platí vysoké vstupné třeba na býčí zápasy, na fotbalové utkání, p latí za zhlédnutí dvouhlavého telete, platí i za striptýz… – no prosím, ať za podívání zaplatí ze svého, ale ať nežádají po sousedovi, aby jim přispěl, jak vyžadují ony vznešené bytosti. Ale proč bych měl platit za podívání na svatbu degenerované šlechty, když se dívat nechci? Občas sleduji televizní zprávy, kde včera redakce skoro 15 minut věnovala ve zprávách právě této směšnosti. Vnutili mně, abych se díval na tuhle trapnou záležitost. Přitom dle statistik více než polovina obyvatel Commonwealthu si nepřeje monarchii – byl bych docela potěšen, kdyby ve zprávách byly stejné vysílací minuty věnovány i těmto upřesněným statistickým číslům. To by bylo docela demokratické, no ne?

Samozřejmě nebudu Anglány poučovat o tom, co je a co není demokracie. Navíc ani nevlastním žádné divize, které by tam u nich nastolily demokracii dle mého gusta. Zato oni mají docela dost divizí na prosazování demokracie ve světě dle jejich gusta. O tom, co je a co není demokracie, rozhoduje velikost armády, to věděl dávno a dávno i Džugašvilli. Platné pořád. Ten taky prý pronesl, že komunismus se dá vybudovat i s anglickou královnou na trůně. Škoda, že to více nerozvedl a více se o tom nerozepsal. Možná by u nás pod jeho vlivem získala parlamentní většinu Monarchistická strana.

Více o privilegiích britské královské rodiny se dočtete zde

Facebook removes anti cuts groups – 50+ Political Facebook Pages Deleted on #RoyalWedding Day

Foto: zdroj


 
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments