Domů » Tahle republika už není ani banánová

Tahle republika už není ani banánová

by Oldthinker
0 komentáře
Říjen 25, 2011

Při čtení reakcí zástupců českého státu na obžalobu šesti Čechů zapletených do privatizace Mostecké uhelné společnosti se těžko hledají slova. Švýcarský stát v souvislosti s tímto případem zmrazil na stech účtech celkem 600 milionů franků a účastníky transakce žene před soud, kde se mají odpovídat z praní špinavých peněz, podvodu a falšování dokumentů. Švýcarsko se v minulých měsících českých úřadů několikrát tázalo, zda registrují nějaké poškození. Asi jim to připadalo samozřejmé. A český stát řekl jasné NE!


Ve Švýcarsku leží více než dvanáct miliard korun z transakcí kolem prodeje Mostecké uhelné společnosti. A z Bernu se ptají: Milý český státe, máme tu obrovský balík peněz. Nechybí ti nějaké? A naši ministři a vysoce postavení úředníci justice nedokážou najít jedinou možnost, jak na švýcarskou trestní obžalobu navázat žalobou občanskoprávní jako strana poškozená.

Celý článek na České pozici

Může se vám také líbit

Zanechat komentář