Terorista Breivik: pilný publicista, sionista a bojovník proti islámu

Zatímco Reuter´s o teroristovi z Osla cudně píše jako o muži, který „ v internetových debatách vyjadřoval vypjatě nacionalistické názory a odmítal představu, že by lidé různých kultur mohli žít pohromadě", norští blogeři o Andersi Behringovi Breivikovi podávají ucelenější obrázek.

Breivik kdysi vedl a plnil blog Fjordman a pak roky psal na antimuslimské a sionistické blogy Atlas Shrugs, Jihad Watch a Gates of Vienna. Svými názory oslňoval natolik, že dokonce vznikl web jeho vybraných textů. Breivik navíc sepsal i knihu Defeating Arabia, kterou si lze pořídit za pouhých 34,95 eura. A často zmiňována je i jeho pochvalná recenze na životní dílo nizozemského xenofoba Geerta Wilderse Fitna (proklik už není možný, z Gates of Vienna kamsi zmizela), přičemž bez zajímavosti není ani Breivikova teze, že feminismus vede k útisku žen, která prý ještě včera visela na blogu brusselsjournal. Zato je tamtéž stále k přečtení Breivikův text, argumentující, proč mají Evropané podporovat Izrael.

 

PS. Na tragédii v Oslu je tudíž nejpozoruhodnější skutečnost, že média se po prvních zprávách o výbuchu jaksi už automaticky zaměřila na muslimy a zvala si k tomuhle tématu nejroztodivnější „experty", a terorista zatím pochází z řad těch, kteří muslimy nenávidí…Převzato z Literárek

 

Stanův komentář: Nejprve se hledaly obvyklé formy, dokonce i projevy státníků vyzněly v tom smyslu, že válka proti (islámskému) terorismu neskončila.  Po zjištění pachatele se začalo psát o tom, že on sám se na svém blogu označoval za "konzervativního křesťana", až by si člověk myslel, že bombardování Vatikánu (a Polska a Irska) jako ideocenter terorismu je na spadnutí, a nastal evidentní zmatek v tom, jak útoky zaměřené proti norským sociálním demokratům prodat veřejnosti tak, aby se to neobrátilo proti těm, kteří v mainstreamových médiích po celá léta vytvářejí představu, že levice je od ďábla.


A než stačily všechny sorty "pravověrných" i "reformovaných" křesťanů" začít křičet, že opravdoví křesťané přece nevraždí nevinné lidi (a taky přemýšlet o tom, jak asi je všem muslimům, když se mluví o "islamistických extrémistech" a v rámci boje proti nim útočí bezpilotní letadla na afghánské a pákistánské vesnice), přichází Tereza s trochu přesnějším profilem.


Ale my jsme přece na rozdíl od našich imperiálních a neokonzervativních politiků rozumní a nebudeme všechny sionisty, islamofoby a xenofoby házet do jednoho pytle s Breivikem,  jak to oni už deset let dělají s Araby, muslimy a levicí…

 

K tématu v Literárkách dále:


UPDATE: Policie: V Oslu se odehrálo "norské Oklahoma City"

UPDATE: Pachatel útoku v Oslu je křesťanský fundametalista

Bombardéry chudých

 


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments