This Tax Day, Make THEM Pay!

Duben 15, 2011

Zajímá vás (stejně jako mě), co dělají daňoví účetní a manažeři GE tento víkend? Myslíte si, že se zoufale snaží vyplnit svá daňová přiznání jako my ostatní?

Těžko. Odletěli na víkend, aby si udělali skvělý večírek a srdečně se nám všem vysmáli. Musí to pro ně být opravdu bezva, když vidí, jak ty pijavice krouží kolem nás, aby se ujistily, že jsme strýčku Samovi všechno řádně nahlásili – a dokonce mu poslali i nějaký ten šek navíc, když není vyhnutí.

Dělají si z nás srandu, lidičky. GE a tisíce dalších korporací zaplatí za rok 2010 na daních NULU. GE přitom měla za rok 2010 zisk 14,2 miliardy dolarů. A přesto federální vládě nezaplatila NIC, zatímco nás vysají do posledního centu.

V právě přijaté dohodě o rozpočtu měli naši politici řešit deficit zastavením toku těchto nemravně nabytých miliard směrem ke korporacím. Místo toho ořezali miliardy z „marnotratných“ programů, které slouží na „rozmařilé“ věci, jako je například tvorba nových pracovních míst, nastartování ekonomického růstu, pomoc potřebným a dětem. Je to demokracie naruby a mám toho už plné zuby.

GE utrácí 20 milionů dolarů ročně na lobbování v Kongresu, aby si mohla užívat tyhle večírky. Víte, co může překřičet těchhle 20 milionů? 20 milionů hlasů! 20 milionů lidí a více, kteří povstanou a vyjdou do ulic. Tak se do toho dejme, společně s vámi.

Toto pondělí, 18. dubna, je Tax Day (Uzávěrka daňového přiznání pro fyzické osoby – pozn. překl.) – a to je ten den, kdy si „My, LID“ vyžádáme naši zemi zpět od těchto korporací na shromážděních po celé zemi. Vaši nejbližší akci můžete najít zde.

Členové hnutí MoveOn – společně s odbory, společenskými a enviromentálními spolky – se shromáždí před ředitelstvími a místními kancelářemi největších korporátních neplatičů daní, aby jim doručili daňové výměry od amerického lidu. A budeme požadovat, aby naši političtí lídři přinutili tyto korporátní neplatiče zaplatit.

Uděláme to proto, že odmítáme tyhle Velké Lži: Že lakomí učitelé způsobili krach Wall Streetu! Že sobečtí hasiči poslali miliony pracovních míst do zámoří! Že nás těhotné ženy a malé děti poslaly do deficitu!

Ne, byly to velké korporace, které to mají na svědomí. Byli to šéfové a horní jedno procento této země. To ONI způsobili hypotéční krizi. To ONI odtáhli z naší ekonomiky miliardy dolarů. To ONI systematicky ničí střední třídu. To ONI kupují a prodávají ty dokonalé lidi, kteří byli zvoleni, aby nás zastupovali!

V pondělí budeme muset něco říci o Exxonu, Chevronu a velkých bankách, které potopily naše hospodářství a dostaly miliardy v záchranných balíčcích, jako Citigroup a Bank of America, které platily jen malou nebo žádnou federální daň z příjmu. Finanční úřady jim pravděpodobně daly ve skutečnosti daňové úlevy. A jestli ani tohle vás nerozhází, tak už nic.

Akce v průběhu Tax Day mají poslat tento vzkaz: Jdeme po vás, zastavíme vás a chceme vrátit peníze, práci a domovy, které jste uloupili tomuto lidu. Tohle je bod obratu, korporátní Ameriko! Jsem rád, že právě tohle se stane toto pondělí.

Pokud jste nikdy předtím nebyli na akci tohoto druhu, právě teď nastal ten čas. Nechoďte na ni sami, protože žádný z nás nemůže tento boj vyhrát sám. A navíc, je mnohem zábavnější a napínavější jít společně s přáteli a stát se součástí skutečné demokracie v akci – a nikoli té hypermarketové, kterou dostávají velcí byznysmeni v Kongresu.

Opravdu věřím tomu, že to můžete udělat. Je to naše šance, přátelé. Obětujte v pondělí svůj čas, abyste pozvedli svůj hlas. Můžu vám slíbit, že já to udělám. Prosím, následujte mě.

P. S. Pro případ, že jste zmeškali tenhle článek ve včerejších NY Times: „In Financial Crisis, No Prosecution of Top Figures“. (Pozn. překl.: K přečtení se musíte zaregistrovat) Vysvětluje, jak lídři obou stran zajistili, že nikdo z Wall Streetu nepůjde do vězení za kolaps z roku 2008.

Převzato z autorova blogu Mike Friends Blog

Překlad: Stan

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments