To má někdo z těch tří u Nejvyššího soudu strýčka?

Míním tu otázku vážně, protože mi pro danou kauzu připadá nejpřiléhavější. Takže: tři rozbrojníci strany ODS – Fuksa, Tluchoř a Šnajdr – se pokusili vyměnit (a posléze dva z nich skutečně vyměnili) poslanecký mandát, obdržený od svých voličů, za slib lukrativních pozic v dozorčích radách. Policie i státní zástupce v tom logicky postřehli cosi zgruntu nekalého, jali se uvedenou trojici tří kšeftařů s mandátem stíhat, vypracovali i návrh obžalovacího spisu, ale ten jim Nejvyšší soud vrátil s tím, že veškeré dohody a ujednání poslanců, které se udály na půdě parlamentu, podléhají dle Ústavy poslanecké imunitě a jsou tudíž nestihatelné.

To ovšem státní zastupitelství i policii neuspokojilo a začalo se pátrat, jestli tedy některé z oněch debat a jednání zmíněné korupce se neodehrávaly i jinde než v parlamentu – a dopátralo se těch jiných míst přehršel. Takže s nezlomnou jistotou, že tentokrát u Nejvyššího soudu uspět musí, vypracovalo státní zastupitelství návrh nového obžalovacího spisu, který mu však Nejvyšší soud vrátil znovu – a to prý už definitivně. S argumentem, že na celý případ je nutno pohlížet komplexně. Vyjádřeno lidsky tedy tak, že poslanci mohou páchat komplexně veškerá svoje myslitelná i nemyslitelná alotria svobodně i beztrestně, ať už se nalézají v parlamentu či mimo něj, v parku, na ulici atd. Tam všude mohou krást, loupit banky, podvádět, znásilňovat, všechno se podle výroku právníků z NS dá schovat pod křídla poslanecké imunity. 

Selským rozumem se takovýto výklad práva samozřejmě pochopit nedá, nechápe jej ani státní zástupce Ištván, a navíc se tento judikát nalézá v ostrém rozporu s právem, jak jej pro podobné případy vypracovala EU. Ale my zatím vyřizujeme své záležitosti na vlastním nečistém dvorečku a nikdo zvenku na nás nemá. A tak lidu obecnému nezbývá než zatínat bezmocně pěsti a odhánět od sebe onu přirozenou otázku z titulku tohoto článku, k níž bych rád ještě připodotkl: jedině, kdyby odpověď na ni byla kladná, dalo by to naši občanskou víru nikoliv ve spravedlnost, ale aspoň v logiku a zdravý lidský rozum, znovu do pořádku.

 

Stanův komentář: Pro tyto případy platí věta Kristýny Kočí, která přece jasně řekla Petru Tluchořovi: "My máme policii, vy máte justici!" Nevšiml jsem si, že by Tluchoř proti tomu nějak protestoval.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments