Tři oříšky pro voříšky

Tré událostí poznamenalo první květnový víkend: svatba v Londýně, blahořečení Jana Pavla II. v Římě a usmrcení v Abbottábádu. Ta poslední událost úzce souvisí s předcházející, protože vyrobila  muslimskému světu potenciálního svatořečeného.

Média se těmito třemi senzacemi tak zahltila, že v úterý už jenom odkrkávala a vypouštěla bublinky.


Vezmeme-li to popořadě, tak londýnská show byla pravým požehnáním pro čtenářky Blesku. Jedna přímá britská účasnice ječákem sdělila na mikrofon, že je to tak supersuper, že nemůže ani dýchat. Česká novinářka z veřejnoprávního (sic!) rozhlasu vzrušeným hlasem pravila, že byly konečně ukončeny spekulace v médiích o tom, jaké šaty bude mít nevěsta na sobě. O trenýrkách sličné Kate se naštěstí nespekulovalo. Jestli budou s lampasama, nebo jak.


V Římě, před statisíci věřícími, dorazil v deset hodin na náměstí papež Benedikt XVI. Čtvrt hodiny po desáté zahájil bohoslužbu, generální vikář pro římskou diecézi přednesl návrh na blahořečení, který Benedikt XVI. před jedenáctou hodinou schválil. "Od nynějška bude nazýván blahoslaveným papež Jan Pavel II.," řekl Benedikt latinsky. Kvůli hodince administrativních záležitostí cestovali lidé tisíce kilometrů.


Ovšem, než Jan Pavel II. získá přívlastek svatý, bude se muset prokázat, že způsobil nějaký zázrak.


Jeptiška Marie Simon-Pierre trpěla stejnou chorobou, která léta sužovala rodáka z polských Wadowic, tedy Parkinsonovou chorobou. K údajnému zázraku, jejímu úplnému vyléčení, stačily modlitby k zesnulému papeži. Během týdne všechny příznaky nemoci úplně zmizely. VZP tohle nic neříká? Ošetřující lékař vám naordinuje stokrát Andělíčku můj strážníčku a specialista připojí dvěstěkrát Zdrávas, a je to.


Co tomu ale řeknou farmaceuti, to nevím.


Zavraždění bin Ládina je zrcadlovým obrazem zavraždění Trockého v Mexiku. Trockij i Ládin byli oba ideologové, nikoliv operativci, a v obou případech si někdo mocný vyřídil účty s mediálním nepřítelem. Ládin držel samopal naposled v ruce v boji proti Rusům v osmdesátých letech, to byl ještě pro Američany neohrožený bojovník za svobodu. Kamarád, zejména pro CIA, vydržovali si ho, jako svého času Saddáma.


Potom si ale Ládík nechal narůst moc dlouhý vous, nebo jak to bylo, a stal se z něj Satan. A Amerika se zase, recipročně, stala Satanem pro Ládina, nevzal by už od ní ani dolar.


Je až směšné, jak se na události vykrmuje Obama, je příznačné, že Brennan lhal o způsobu provedení operace a vytvářel obrázek zuřivého bin Ládina, který byl zabit poté, co útočníky kropil salvami z kalašnikovů, minometů a děl ze své letadlové lodi (měl ji přivázanou na velbloudu).


Jediné, co je možné administrativě přiznat k dobru je to, že byla schopna Brennanovy pohádky korigovat. to by skutečná diktatura nikdy neudělala.


Britský ministerský předseda David Cameron pravil, že "smrt vůdce teroristické sítě al-Káida Usámy bin Ládina přinese celému světu velkou úlevu. Usáma bin Ládin byl zodpovědný za nejhorší teroristická zvěrstva, jaká svět viděl – za 11. září a za mnohé další útoky, které stály tisíce životů, mnoho z nich britských. To, že byl vypátrán a že už nebude moci pokračovat ve svém globálním teroristickém tažení, je velký úspěch," dodal premiér v prohlášení.


Tak za prvé – největším poválečným teroristickým činem byla americká agrese proti Iráku v roce 2002. Suverénní stát byl přepaden bez jediné věrohodné příčiny, snad kromě nadměrně a drze tryskající ropy. Tenhle zločin proti mezinárodnímu právu stál životy tisíců Američanů a statisíců Iráčanů.


Za druhé – bin Ládin nikam globálně netáhl, seděl na zadnici za pět metrů vysokou zdí a klepal se strachy. Bez telefonu, bez internetu, bez spojení není velení. Kurýři toho moc neoběhají.


Zavraždění osamělého a od dění izolovaného Sauda nemá jiný skutečný význam (kromě oživujícího povzbuzení pro další a další džhádisty) než ten, že si Obama vylepšil u prostoduchých Američanů image. A USA se zbavily svědka událostí, který by byl pro poznání pravdy mnohem cennější na lavici obžalovaných než v pytli někde v moři. O pravdu ale tady přece nejde, jde o mediální rozruch, pojímání manželek a natřásání peří.


Události, které zaplavily média v minulých dnech, mají na běh světa menší účinek než pšouk, který v pondělí ráno vypustil do ovzduší vrabec, co se přehraboval ve hnojišti v Horním Zadákově u Zlámané Lhoty.


Bioplyn je prý pravým požehnáním.


Skoro jako požehnání od papeže.


(Diskutovat můžete rovněž ZDE.)


(Text byl zveřejněn rovněž na serveru Parlamentní listy.)


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments