Tři sousedé

Únor 04, 2012


Česká republika, Slovensko a Polsko jsou sousedé. Geograficky blízcí, ale jinak velmi vzdálení.


V Polsku se vzedmula vlna odporu proti dohodě ACTA, Poláci pořádali desetitisícové demonstrace a premiér Tusk nakonec ratifikační proces přerušil. Na Slovensku lidé po tisících protestují proti tzv. Gorile, úzkému korupčnímu a řídícímu propojení mezi byznysem (i u nás dobře známá Penta) a politikou a vzduchem létají banány, kameny a slzný plyn.


I v Česku se má ratifikovat ACTA, ale protestuje jen relativně nepočetná skupina Pirátů a jejich příznivců a politiky, s výjimkou těch, kteří si chtějí přihřát svoji vlastní polívčičku, nechává nesouhlas veřejnosti zcela v klidu. I v Česku je korupční a řídící propojení mezi velkými penězi a politiky zásadním problémem paralyzujícím výkon veřejné správy a demokratické mechanismy, likviduje se veřejné zdravotnictví a školství, privatizační tunely na zakázku se staví do všech zbývajících veřejných rozpočtů, zejména do těch s povinnými odvody, jako je důchodový systém, a aby toho nebylo málo, chystá se kolosální rozkradení státního majetku zvané církevní restituce.


A co na to Češi? Češi se, na rozdíl od svých nezodpovědných a nekultivovaných sousedů, chovají státotvorně. Češi mlčí, Češi platí, Češi vládu nevyrušují a neobtěžují svými malichernými problémy. Češi jsou uvědomělí, loajální a poslušní a jsou na to náležitě pyšní.


A také za to budou po zásluze odměněni.

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments