Úklid po papoušcích

Kresba. Oldřich Krupička

Zastupoval jsem kolegu v Hejnicích a šel jsem tam pěšky. Na staré poutní cestě jsem měl o čem přemýšlet. Cyklista oblečený jako papoušek na páření předjíždí klidnou paní na kole a sprostě jí s řevem vynadá, úplně bez důvodu. Klasický typ českého "podnikatele", který má před sebou vidinu další vytunelované obecní zakázky a za zády dalšího exekutora. Otrávil atmosféru kolem sebe a zmizel. Nač vůbec jezdí do hor? Mohl zůstat doma a nadávat sám sobě a na svém.


Po deseti minutách potkám pár ve středních letech, který v gumových rukavicích uklízí po cyklistických mastňácích příkopy plné odpadků. Nikdo je nenutil, dělají to pro přírodu a pro druhé, dokonce i botu našli. Česká společnost ve zkratce: hulváti a drzá čela ovládají stát a sdělovací prostředky, udávají tón tomu, co se má a co se nemá. Na druhé straně stojí mlčenlivá část slušných lidí, o nichž není jasné, zda je to menšina nebo většina. Ti uklízejí odpadky po zlodějích. Mají smůlu, protože se nestarají o veřejné záležitosti a rezignovali na občanskou aktivitu. Účet přijde brzo.


Za mediálním ohňostrojem zvaným "Rath" se chystá zákon o privatizaci VZP. Tuto loupež století jsme důkladně analyzovali již před rokem. Aféra kolem Ratha je vzhledem k plánované "reformě" směšná záležitost.

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments