Únor bílý, politiky sílí

http://www.pavouciveflasce.cz/image/freestyle2006/header-gr2.gifMinistr Heger řekl:

"Sestry potřebují navýšení kompetencí. To, co dnes dělají praktičtí lékaři, mohou dělat z jedné třetiny nebo i z poloviny sestry,"  Sestry by tak mohli lékařům pomoci určovat lehčí diagnózy.

My říkáme: Sestra určí diagnózu lehkou a pacienta pošle domů s aspirinem a projímadlem. Takový doktor by mohl určit třeba diagnózu těžkou  a zdravotní pojišťovnu by to stálo majlant. Pohřeb si rodina už zaplatí sama.

 

Ředitel nemocnice Motol:

Ta soutěž vypadá tak: je pět firem, které mohou dodat materiál, tak se řekne firma A se zúčastní, firma B se zúčastní, firma C se zúčastní, firma D vyhraje, firma E se zúčastní. Příště se to prohodí.

My říkáme: No a co je na tom špatného, soutěž musí být, přece byste nechtěli takový bezohledný kapitalismus, aby některá firma hned zkrachovala.

 

Četli jsme:

„Je nepřijatelné, aby městská policie, která má za úkol hlídat bezpečí veřejnosti, hlídala bezplatně také soukromý majetek vybrané skupiny firem a osob, z nichž část je blízká jedné politické straně“, řekl nový liberecký primátor po kontrole smluv z let 2000 až 2007.

My říkáme: Ale to je v pořádku, to bylo jen zkušebně, postupně bude policie hlídat majetek všech (ale nesmí ho být moc, ti již hlídaní mají přednost a kdyby toho majetku  bylo moc, tak by to policie nestíhala).

 

Premiér Petr Nečas řekl,

 že by Česká republika mohla předat Egyptu své bohaté zkušenosti s přechodem k plné demokracii.

My říkáme: Nebyla by to pro takovou historickou zemi jako Egypt trochu škoda? Ale na druhou stranu zase potřebujeme nějakou trafiku pro pana presidenta, že?

 

Zvláštní velvyslanec USA v Egyptě prohlásil,

že by to měl být sám Husní Mubarak, kdo bude dohlížet na přerod Egypta v demokratickou zemi. "Věřím, že vedení prezidenta Mubaraka má pokračovat. Měl by mít šanci uspořádat své politické dědictví."

My říkáme: Ještě měl dodat, „eto váše dělo“. Ovšem střední skupinu vojsk mají Američani  zaneprázdněnou v Iráku a Afganistanu, tak ta rada možná vyzní naprázdno.

 

Četli jsme v LN:

Stát, který nic nemá, nic nerozkrade a nekompetentní politici a úředníci takového státu nemohou napáchat tolik škod.

My říkáme: No prosím, takže rozkrádání státu je jen  zkrácením cesty k ideálnímu stavu.

 

Ministr Vondra řekl:

Ve středu jsem se seznámil s výsledky kontroly ministerstva financí na Úřadu vlády a říkal jsem si: Taková megaakce, první v historii a kontrola tam zjistila tak zanedbatelné věci, že by si každý druhý ministr oddechl, kdyby takhle dopadl.

My říkáme: Ještě pár takových megaakcí  a máme ten ideální stav.


Ministr Heger o své  výzvě lékařům:

To byl náš poslední pokus nabídnout těm lidem něco, co jim udělá radost. S odboráři jsme jednali od podzimu a postupně jsme plnili jejich nefiskální požadavky. Začali jsme vypořádáním poměrů mladých lékařů, tak aby mohli nastupovat do lepších podmínek. Zahájili jsme reformu zdravotnictví, vyhlásili jsme boj korupci a teď naposledy učinili i finanční nabídku, někde na půl cesty jejich maximálním požadavkům.

My říkáme: Tak máme ministra zdravotnictví a radosti. Ten Orwell byl prozíravý. Připomnělo mi to tu diskusi Stalina s kolchozníky, jak připravili kombajny, mobilizovali, instruovali, vyhlásili, ale zatím nic nesklidili.

Převzato z Pavouků ve flašce

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments