Vánoční balada stavebnická

K vánočním svátkům K.J. Erben nepatří, protože se však po celý rok pídíme po  příčině stavu věcí, a snažíme se je pojmenovat, nelze si nevšimnout, zvláště v 21. století, kdy přesnost usazení lze možná kontrolovat i z kosmu, marných výsledků práce. Kapitalistické práce, vyznačující se honbou za ziskem.

Nabízím vám výstavbu závodu, který by měl sloužit Gazpromu, a dvěma společnostem, které si za Jelcina vynutily vstup na ruský trh. Je to "Něftěnalivnaja estakada AC-2"  projektu Sachalin-3, který provádí Synergetics Projects pro japonskou TNK a britsko-americkou British Petroleum. Technadzor se zřejmě na místě samém nikdy nenacházel, a celá stavba je pro Gosstrojnadzor jistě jen papírovou záležitostí. Ruští lidé natočili sekvenci na mobil. Možná jako alibi pro sebe sama, ale nesporně s velikou dávkou odvahy. Vyhozen v systému kapitalistické práce bývá přece ten, kdo na chybu ukáže. K přesnému zaměření by býval stačil teodolit fy Srb a Štys, pokud mne paměť neklame. Jenže, kapitalismu vládnou právníci ( jejich Putin nebo  naše Peake….vyberte si). A pro ně je teodolit něčím zhola  neznámým. Snad kamenem z Marsu.


Z diskuse pod videozáznamem na YouTube: Děrmokratičeskie managery-inženěry s kupljenymi diplomami tolko tak i umjeut projektirovať, sovkovye inženěry něrvno kurjat v uglu. Rossija v polnoj zadnice, bez buduščego. (Překladu netřeba, platí i pro české "managery-inženěry s kupljenymi diplomami" a Česko jako celek).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky