Velká rána

Systém „Extend and Pretend“ (předstírej, že se nic neděje, a pokračuj v loupení) je, zdá se, ve své konečné fázi. 

Můžeme očekávat velkou ránu nejpozději do začátku listopadu. Reálná ekonomika je celosvětově na kapačkách, i „oficiální“ data publikovaná pro zakrytí skutečnosti vzrušují i  v systém „věřící“ svým rozporem mezi vývojem hlavních parametrů (fundamentals) a tím, co se děje, v rozporu s realitou a selským rozumem, na finančních trzích. Peníze se válejí na hromadách mimo reálnou ekonomiku, někde již fungují i negativní úrokové míry (platíte za to, že máte peníze v bance), a banky nepůjčují, a když, tak jen vyvoleným – na šmelinu a spekulaci. Zdvihající se nároky na kapitálovou vybavenost bank, implementované Bankou bank (Bank of International Settlements sídlící v Basileji), pomáhají vysávat likviditu z trhu, činíce z kritické situace řady bank situaci tragickou, fatální. Stav je asi takový, že poklesne-li hodnota majetku v držení drtivé většiny evropských i jiných bank o více než 4 procenta, což je v případě velké rány velmi snadné, narazí světové bankovnictví jako nikým neřízený vlak na betonovou zeď. Důsledkem budou runy na banky a jejich bankrot – jako ty skrytě probíhající nyní v Řecku, Španělsku a počínající v Itálii.

Status quo současné kasínové světové ekonomiky je bez masivních QE – tištění hor inflačních peněz, představujících zintenzivňující se degradaci úspor občanů (skryté zdanění) i likvidaci tvorby kapitálu v reálné ekonomice, zvyšování životních nákladů občanů i snižování rentability podnikání zvyšováním nákladů a redukcí až eliminací zisku ve výrobních činnostech zejména, už nemyslitelné. Je též, v období před volbami v USA obtížně myslitelné. Proto vyvstává potřeba pokračování QE programů VYNUTIT, učinit ho politicky průchodným vytvořením situace, kdy všechny ty servisní elity získají alibi, že ono to jinak nešlo, my za to nemůžeme, a když chceme zachránit systém ……. Nelze jinak.

V záplavě bezcenných a manipulativních zpráv, odvádějící pozornost jinam, by neměly zapadnout dvě zprávičky z mainstreamových zdrojů :

1. George Soros prodal všechny své akcie „Too-Big-To-Fail“ banksterských gigantů (utekl z kasína), a kupuje jím tolikrát opovrhované a zatracované zlato po kamionech, kde jen sežene. Jestli někdo slouží jako iluminátský lakmusový papírek věcí budoucích, na George (jeho činnost, nikoli kecy) si můžete vsadit poslední korunu. Tohle smrdí, dámy a pánové.

2. Banksteři z Goldmana Sachse, J.P. Morgana, následováni celým Wall Street cirkusem evidentně přepřáhli koně. Odebrali podporu Obamovi, a vrhli svoje peníze en block na Mitta Romneyho. Zdá se, že je vymalováno, soutěž o největšího lháře „Mr. USA“ má vítěze. A Mitt slíbil Izraeli volnou ruku a krytí.

Co to všechno ale znamená? Politicky bude mít napadení Iránu dopady gigantický „False Flag Attack“, případně odchod některé z PIGSS zemí z EMU ve vhodný okamžik před listopadovými volbami v USA a po rozhodnutí německého Ústavního soudu o ESM, aby byl „vydírací potencionál“ globální. Globální sucho v USA i jinde znamenající výpadek produkce zejména krmné i potravinářské kukuřice a sójových bobů hrozící hladem v mnoha zemích spojená s prudkým růstem energetických i dalších surovin budou již jen šlehačkou na dortu. Až padesátiprocentní pokles zakázek ze Západu pro čínské exportéry v poslední době ukazuje na zadřený motor euroatlantického prostoru. No love, no fun.

Bude přicházející rána tou poslední a letální pro morálně devastované „západní“ civilizaci, nebo jen dalším dějstvím hry „Extend and Pretend“, jejíž konec je neodvratný a, z pohledu historie, zákonitý?

Pokud by se jednalo o první variantu – tu letální – šlo by o útok nepřipravených, protivníky podceňujících zoufalců na nepředvídatelném a neznámém bojišti typu vabank. Pokud půjde o druhou variantu – finanční sektor dostane, o co si řekne, a získá čas pro pokračování svojí marketingové akce pro prosazení politického cíle této krize: New World Order a loupení elit. Jak dlouhý čas získá – podle snižujících se efektů QE 1, QE 2, oficiálně neexistující Global QE po Fukušimě, se bavíme řádově o méně než šesti měsících v případě USA. Evropa je na huntě a jakákoli výše zmíněná mimořádná akce ten domek z karet, držený pohromadě jen sliby a lhaním Draghiů, Montiů, Hollandů a Merkelic, položí. Nejsou totiž LOVE, není kolaterál a navíc, EU a Euro musí padnout na hubu, aby mohl o trochu déle fungovat US Dollar – světová měna. Což je to nejpodstatnější v dnešním světě, čemuž budou obětováni jako „collateral damage“ i matka a otec, případně vlastní děti, bude-li to potřeba. Člověk má menší hodnotu než finanční výsledkovka, byť kreativně upravená.

Připoutejte se, první a největší obětí této přicházející rány bude Evropa. Žebřiňáku EMU upadnou i francouzská kolečka a osu Berlín-Paříž sklátí mrtvice.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments