Více práce a méně zábavy pro Evropany

Červen 04, 2012


Podle názoru Roberta Bennoscheho, generálního ředitele společnosti American International Group (AIG), neexistuje žádný jiný způsob jak čelit současné ekonomické krizi, než je celosvětové zvýšení věku odchodu do důchodu.


"Důchody a zdravotní služby by tak byly dostupnější. Lidé budou pracovat déle a zatížení se tak přenese na mladší ročníky," cituje agentura Reuters Benmosheho.


Toto prohlášení se objevilo v době rostoucích problémů dluhy sužovaných evropských ekonomik, kdy je Řecko na cestě z měnové unie a Španělsko prožívá bankovní chaos.


"Řekové musí pochopit, že žádná jednodušší cesta ze současné situace není a že by je řecká vláda měla přinutit více pracovat," dodal Benmosche.


Průměrná délka života v Řecku je 81,3 roku, zatímco reálný důchodový věk v této zemi je nyní 59,6 roku. To je podle agentury Bloomberg nejníže v Evropě.


Myšlenka, aby lidé pracovali do pozdějšího věku, je zvažována v mnoha zemích světa, včetně Ruska.


Letos v dubnu navrhl ruský ministr financí, aby věk odchodu do důchodu vzrostl ze současných 60 let u mužů a 55 let u žen na 63 let.


Osmašedesátiletý Robert Benmosche stojí v čele americké pojišťovací společnosti AIG, která přišla o světové prvenství co do velikosti po krizi v roce 2008. Tehdy musela požádat o vládní půjčky k pokrytí obrovských ztrát svých cenných papírů.


Převzato z RT.com


Překlad: Greywolf

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments