Vláda je zbabělá

Co z takzvaných reformních kroků české vlády podle Vás nejzásadněji ovlivní situaci v naší zemi? A jakým způsobem?

V zásadě každá z plánovaných reforem znamená větší nebo menší útok na peněženky všech lidí s výjimkou úzké skupinky privilegovaných, pro které se tyto reformy dělají. Takzvaná důchodová reforma zatíží všechny (a nejvíce právě důchodce) v důsledku zvýšení DPH. Zdravotní reforma vezme peníze všem, kteří se nespokojí jen s elementární péčí. Daňová reforma ubere zhruba jednu roční výplatu těm, kteří vydělávají nejméně, a přidá pár stovek těm, kteří vydělávají nad sto tisíc. Reforma vzdělávání zadluží část mladých lidí právě na dobu, kdy budou potřebovat peníze nejvíce, protože si budou chtít pořídit vlastní domácnost a založit rodinu.


Nejhorší na tom všem je, že souběh všech těchto reforem bude mít multiplikační efekt. Nikdo z vlády si nedal tu práci, aby spočítal, jaký dopad bude mít na domácnosti spuštění všech reforem prakticky zároveň. Povede to k tomu, že chudší domácnosti zůstanou prakticky nepojištěny pro případ závažnější nemoci, ale například také na stáří. Domácnosti, které vydělávají kolem průměru, dají vše, co si vydělají navíc, na různé příplatky a pojištění u soukromých fondů. Klesne jim kupní síla, na což doplatí především drobní a střední čeští výrobci. Reformy dělané tímto způsobem totiž jen prohlubují krizi, která bude deptat ekonomiku ještě dlouho.


Jak mohou občané přispět ke změně politické situace, s níž nesouhlasí? Má aktivní protest smysl?

Aktivní protesty rozhodně smysl mají. Vláda je v podstatě zbabělá. Je to vidět z toho, že si troufá jen na ty nejchudší a nejbezbrannější – seniory, lidi handicapované a nemocné, nezaměstnané. Jakmile Nečas a jeho kolegové uvidí, že v zemi existuje solidarita, kterou chtěli za každou cenu rozbít, budeme se divit, jak rychle půjdou od válu. Tím spíše, že se nemohou spolehnout na potlačovací aparát. Slušným policistům vyhlásili válku už dávno a armádu změnili, jak kdosi trefně poznamenal, v cestovní agenturu pro dobrodruhy.


Je třeba dosáhnout ODStoupení vlády co nejdříve. Dříve, než budou rakovinné změny, které Nečas se svými kolegy iniciují, nevratné a neléčitelné.


Vše potřebné k účasti na demonstraci 21. dubna 2012 najdete zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments