Vláda odpovědných hospodářů

Vstupujeme do dalšího dílu velké frašky tzv. vlády odpovědných hospodářů.


Na ministerstvo "práce a sociálních věcí" přišla policie zatknout dva nejbližší spolupracovníky ministra kvůli obvinění z podplácení. Pana ministra se to dotklo, neví prý, o jaké obvinění by mohlo jít a rezignovat nehodlá.


Na ministerstvu dopravy pro změnu ani po čtvrt roce od zavedení nešlape registr vozidel tak, jak má. Podle médií dotazujících se přímo na dopravních úřadech jede cca na 70 %, úřady přestávají vydávat pořadní lístky v poledne, protože by nestihly odbavit klienty kvůli problémům v "síti". Dodavatel nového programu prý odstranil již cca 800.000 chyb a zbývají mu ještě miliony dalších. Pan ministr zadal provést audit a až podle jeho výsledků hodlá provést změny. Rezignovat nehodlá.


Na ministerstvu vnitra nejnovější aféra ochranky prezidenta prozrazuje, že taková "ochranka" je zadarmo drahá a v podstatě naprosto k ničemu. Pan ministr vnitra samozřejmě kvůli takové banalitě odstoupit z funkce nehodlá.


Na ministerstvu obrany vládne pan ministr znám z minulosti jako pan "ProMoPro.". Podle názoru odborníka na problematiku protivzdušné obrany Milana Hlobila zveřejněného na Britských listech, ministerstvo obrany svým neodborným přístupem a "tupými" škrty v podstatě cíleně likviduje protivzdušnou obranu ČR. Utlumuje a omezuje relativně levnou výrobu protileteckých raketových kompletů Apside a tím pohřbívá efektivní, moderní, konkurenceschopný prostředek, který byl výsledkem vývoje s přispěním finančních prostředků ministerstva obrany a současně ukončuje podporu mobilních pasivních systémů Věra, moderního velice efektivního radarového prostředku ve vývoji kterého získala ČR světové prvenství. Tento vývoj trval desítky let. Pan ministr obrany se svého křesla však stále drží jako veš košile.


A v ČR dál vládne vláda "odpovědných hospodářů" a protikorupčních bojovníků.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments