Vláda špinavců

http://www.actanonverba.cz/img/male/kocourkov%20male.jpg

 

 

Dnes odstupující ministr Kocourek mne inspiroval k malé rekapitulaci. Vládou "rozpočtové zodpovědnosti" prošlo či v ní nadále pracuje 22 osob (včetně premiéra). Minimálně 9 z nich je usvědčeno nebo ve vážné podezření z nejrůznějších zločinů, přestupků, či hrubých politických přešlapů. Celkem je to úctyhodných 41% podivných existencí.


Připomeňme si ty "osobnosti":

 

Alexandr Vondr

Minimálně neplnění povinností při správě cizího majetku, pravděpodobněji čistá korupce a to opakovaně. Patně je i na výplatnici některé tajné služby z kolébky demokracie(Wikileaks)

 

Karel Schwarzenberg

Kamarád kosovských řezníků, pochybný restituent (přiznal zde dokonce úplatek), člen konspiračních skupin Bildelberg a Trilaterální komise, podvodný chovatel kaprů, mediální manipulátor a bezzásadový politický cestovatel.

 

Radek John

Minimálně prokázána nečinnost při oznámění korupce, spíše však snaha o její zakytí

 

Martin Kocourek

Snažil se veřejně očistit z podezření z korupce tím, že šlo o pouhý podvod na manželce při rozvodovém řízení. Je tedy nejen zločinec, ale i idiot (v lékařském slova smyslu).

 

Miroslav Kalousek

Opilec a usvědčený lhář (minimálně v prohlášeních před minulou krizí), politický přeběhlík a pouliční násilník. Nákupce skvělých padáků a člen lidovecké armádní mafie. Pokud by existovaly jeho pravdivé paměti, byl by to patrně největší český politický skandál od zavraždění knížete Václava. V současnosti vládne vlastní tajnou službou (Finančně-analitický útvar)

 

Pavel Drobil

De facto usvědčen z pokusu o korupci v organizované skupině. Všimné pro ODS 0,5 miliardy, škoda 3 miliardy. Ale toho práskače se odstranit podařilo a tak se stal „ideovým šéfem ODS“

 

Vít Bárta

Privatizátor české politiky, přistižen při uplácení vlastních spolupracovníků, odposlechy a slavný spiklenecký pamflet „Strategie 2009-2014“

 

Jan Kubice

Slavný autor stejnojmenné zprávy, která zásadním způsobem ovlivnila volby v roce 2006 a zahájila éru pravicových vlád. Obvinění ve zprávě se sice nepotvrdila, ale to v ČR nic neznamená. Každopádně načasování zprávy a současná „odměna“ zanechává jisté významné pochybnosti

 

Petr Bendl

Pochybný prodej 10ti středočeských nemocnic, když odhlédneme od smyslu privatizace zdravotnictví, je zde podezření z korupce, protože byly prodány výrazně pod účetní hodnotou

 

 

K uvedenému je nutné ještě dodat, že v zemi, kde neexistuje nezávislé, natož pak spravedlivé soudnictví, je často "podezření" v právním slova smyslu naprosto nejvyšším dosažitelným stupněm usvědčení prominentního pachatele.

 

Převzato z Nautila

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments