Vláda už je zralá

Vláda už je zralá, nikoliv však vyzrálá, spíše přezrálá. Už ani ten dobytek to nechce žrát a nejlepší řešení by bylo všechno to shnilé kabinetní ovoce pěkně zaorat, protože tady už asi ani demise nepomůže. Vždyť jak vypadá taková demise shnilé hrušky? Spadne na zem a stane se z ní taková ta hnusná věc, co do ní nikdo nechce šlápnout a jdou na ní vosy.

Jaká asociace vám naskočí, když se řekne vláda České republiky? Je to spíše korupce, skandály, aféry, tunely, daňové úniky, morální hazard, nemravnost, arogance nebo pokrytectví?

Komu naskočí reformy, odpovědnost a vyrovnaný státní rozpočet, ten by se měl jít léčit, nebo se alespoň naučit číst a počítat.

Samozřejmě, že technicky může s pomocí korupce, vydírání a kolaborace vládnout i vláda extrémně nepopulární, ale když už máme tu demokracii, nebylo by lepší, kdyby vláda měla jasný mandát, nezpochybnitelnou autoritu a zřetelnou legitimitu?

Pokud vládě něco z toho chybí, je zralá na reformu, nebo rovnou na rekonstrukci. Ale, je-li přezrálá, jako třeba právě ta Nečasova, je stejně nejlepší ji vyhodit rovnou na smetiště, protože z takové už nikdy nic kloudného nebude.

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments