Voroněžská „Penzička“

Přednedávnem  ruský prezident Vladimír Vladimirovič Putin apeloval na ruské občany, aby nepřeváděli svá aktiva do zahraničních offshorových rájů. Týkalo se to nejen ruských podnikatelů typu Romana Abramoviče, ale všech občanů RF. Výzvu ruského prezidenta si zřejmě vzal k srdci i pan Trubnikov z Chlebného ve Voroněžské oblasti. Pan Trubnikov byl  ještě na začátku tohoto týdne vedoucí  silničního odboru  Voroněžské oblasti. Měl však smůlu, protože u předání  osobního dárku v hodnotě milionu 250 tisíc rublů (100 rublů=60 Kč) asistovala milice, pan Trubnikov byl zadržen, byla nařízena domovní prohlídka jeho příbytku v Chlebném, a byly nalezeny jeho úspory, které pravděpodobně měly být základem jeho  druhého pilíře penzijního připojištění. Nebo jeho ruské obdoby:
Pan Trubnikov (kromě toho, že je trubka), jen  respektoval výzvu prvního úředníka země. Věřme, že prokuratura tuto skutečnost zohlední. Navíc, jak sdělují ruské zdroje, je pan Trubnikov víceméně vzorným úředníkem, protože, stejně jako  arménský ropný magnát Calouste Gulbenkian, který působil v ropném byznysu (Shell, Turkish Petroleum) bral pouze 5% provizi ze zakázky. Gulbenkianovi se říkalo Mr. Five Percent, Trubnikovovi se  na Rusi říká méně lichotivě. Provize za tyto stavby  totiž běžně činí trojnásobek, tedy 15 procent.


Přirozeně, s přebíráním bývávají problémy (viz video), ale zejména doma  pak vyvstává otázka  nerudovská – kam s nimi.  Netajme, že bylo nalezeno 140 milionů rublů v hotovosti v bankovkách po pěti tisíci a tisíci rublech, nikoli starších tří let. Jako kvíz nechávám na čtenáři, zda červených balíčků (pětitisícovky) je opravdu 200, tedy sto milionů, a modrých tisícovek  "jen" 400 balíčků. Zřejmě ano, i když se kdysi psalo (ovšem ve zdejším mainstreamu), že český podnikatel R. K. z města Č. schraňoval i balíčky "falešných bankovek". Možná do hry Monopoly. A tu na Rusi, předpokládejme, neznají. 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments