Vote for Jesus aneb jak vyzrát nad dvěma prezidentskými satany

Pravověrní a milióny vydělávající kazatelé jako Bill Graham podpořili Mitta Romneyho proti "satanovi" Obamovi. Jenže to bylo už příliš silné kafe pro jiné, o něco chudší, leč taktéž pravověrné křesťany, kteří v mormonech vidí ďábelskou sektu. I postavil se jeden ďábel proti druhému a prezidentské volby se dostaly u mnohých evangelikálů na mrtvý bod. Ne tak v aktivistické Americe.

 

Evangelikálové to nemají jednoduché. Již v 70. letech zjistili, že USA mocensky a ekonomicky slábnou. Ale vysvětlení se našlo poměrně rychle a mimo zdravý rozum. Bůh trestá Ameriku za její hříchy, které jsou do nebe volající, viz záplavy hříšného města New Orleans. Patrně se všichni neshodneme na tom, které hříchy to vlastně jsou. Na seznamech nadšenců a moralistů se neobjevuje ani jedna z válek, které v poslední době USA vedou, nemluvě o cíleném zabíjení drony, jejichž obětí se stávají asi z 80 % nevinní civilisté. V každém případě politika rozdělila dobré úmysly, neb pravověrní a milióny vydělávající kazatelé jako Bill Graham podpořili pravicového Romneyho proti "satanovi" Obamovi. Jenže to bylo už příliš silné kafe pro jiné, o něco chudší, leč taktéž pravověrné křesťany, kteří v mormonech vidí ďábelskou sektu. I postavil se jeden ďábel proti druhému a současné prezidentské volby se dostaly u mnohých evangelikálů na mrtvý bod.

 

Naši věřící by pokrčili rameny, vzali by akční leták a vyrazili do supermarketu. Ne tak Američané. Ti jsou zvyklí jednat, když jde o vážné věci, v nichž je třeba projevit zásadní iniciativu. Máme dva ďábelské nástroje, prezidentská volba tentokrát není možná. Evangelista Bill Keller, zakladatel internetového modlení www.liveprayer.com(external link), se rozhodl vyřešit toto nepříjemné dilema opravdu radikálním způsobem. Křesťané musí říci oboustrannému ďáblovi "ne" a musí volit Ježíše, přímo a osobně: "Vote for Jesus!". Kliknutím na obrázek vidíte, že akce se zdárně rozbíhá. Ježíše je ochotno volit už přes 1,5 miliónu Američanů. Na rozdíl od skoupých českých křesťanů jsou chudí věřící na druhé straně oceánu ochotni pomoci svému politickému idolu ve volební kampani také finančně. To je v této zemi dobrým zvykem, dobré věci je třeba podporovat. Čech je naopak toho názoru, že dobré věci se mají uživit samy.

 

Víra hory přenáší a v tomto případě je na kontě už i slušná suma, kterou spravuje příslušný kazatel jistě s bezpříkladnou poctivostí. Takže nezbývá než doufat, že před ohlašovaným koncem světa při svém druhém příchodu si Soudce a Pán vesmíru ještě stihne střihnout jedny prezidentské volby v USA.

 

Převzato z e-republika

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments