Vrtěti Rathem

Jakkoliv se může zdát zvláštní, že by se tak zkušený a protřelý politik, jako je David Rath, nechal chytit při přebírání úplatku, navíc vzhledem k jeho legálním příjmům relativně nezajímavého, přesně to se stalo. Ani výhra prvního pořadí ve sportce by u spousty lidí nevyvolala frenetičtější nadšení, než zatčení Davida Ratha. Kde kdo z toho má druhé Vánoce a našlo by se i dost těch, kteří z toho mají Vánoce třetí, čtvrté a opakovaný orgasmus k tomu.

Největší radost ze zatčení Davida Ratha ovšem musí mít vláda, pro kterou je to učiněný dar z nebes. Konečně může odvést pozornost od svých vlastních skandálů a začít kydat špínu na opozici, která ji ve volebních průzkumech nebezpečně válcuje. Však také ministr Kalousek (jeden z těch, který má tolik másla na hlavně, že by mohl pohádkově zbohatnout jenom jeho prodejem) nelenil a okamžitě začal masírovat veřejnost tím, že ČSSD ohrožuje finanční stabilitu České republiky, jako kdyby David Rath jednal podle pokynů a programu své strany, a jako kdyby ve stranách vládní koalice žádní kmotři, šíbři, pleticháři, tuneláři a jiní hrdinové kapitalistické práce nebyli. Inu, volby se blíží a koryta je třeba chránit všemi prostředky.


Stačí jeden Rath a z médií hned zmizí všichni ti Drobilové, Vondrové, Bártové, Kocourci, Baštýři, Řebíčkové i Bartákové. Stačí jeden Rath a na IZIP si nikdo už ani nevzpomene. Stačí jeden Rath a nikdo se nešťourá v tom, že navzdory oživení v Německu, na které je česká ekonomika úzce navázána, se Česká republika řítí do recese. Stačí jeden Rath a zprávy o tom, že vládní škrty potápí ekonomiku, spolehlivě zapadnou.


Stačí jeden Rath a vše je zapomenuto. A od zapomenutí není daleko k odpuštění. A od odpuštění je to už jenom krůček k úspěchu ve volbách.


Nic lepšího, než zatčení Davida Ratha, vládu prostě potkat nemohlo. Je to tak šťastná náhoda, že se až jeden musí ptát, jestli je to vůbec náhoda. Na každý pád není pochyb o tom, že vláda a její ultras tuto situaci bez skrupulí do mrtě využijí. Až do voleb se nebude mluvit o ničem jiném, než o Rathovi a na jakoukoliv kritiku vlády bude jediná odpověď, jediný ultimátní argument: Rath.


Pokud budeme předpokládat, že nejde o komplot, ale že David Rath úplatky skutečně přijímal, potom nelze než konstatovat, že je to blb, jemuž není rovno. Vládě, která stála před totální porážkou a mlela z posledního, předložil na zlatém podnose atomovou zbraň.


Teď bude vláda vrtět Rathem tak dlouho, až si ty preference zase navrtí. Když je k dispozici dostatečně účinná munice, novináři už dokážou zajistit, aby se na programové rozkrádání státu vládními politiky a jejich patrony zapomnělo. A vláda bude mít klid na práci, stát se bude pod rouškou boje proti korupci vesele rozkrádat dál a ti, kteří by se policie a soudů měli bát nejvíce, budou v bezpečí.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments