Vygumovaný mozek Obama

Srpen 11, 2011


Každý, kdo hlasovali pro Obamu, by se měl cítit zrazen, zahanben a znechucen. Každý, kdo ještě věří, obdivuje a respektuje Obamu, je blázen. Takhle vypadá má politická sci-fi: Brzy ráno jsem se probudil a uslyšel zprávy, že prezident Obama má zhoubný nádor na mozku a brzy odstoupí. Chvála Bohu!

Máte-li jakékoli pochybnosti o tom, jak špatný prezident Obama je, pak si udělejte čas na přečtení této neuvěřitelně skvělé eseje Drewa Westena "Co se stalo s Obamou?"

Obama nemá žádné skutečné a smysluplné principy, ani nadšení a odvahu, aby říkal a dělal to, co Spojené státy tak zoufale potřebují. Opakovaně se mu nedaří veřejně označit nepřátele státu a získat podporu veřejnosti pro boj proti zlu a korupci v politickém systému. Na údajně chytrého chlapíka se obyčejným lidem jeví jako někdo, kdo to má v hlavě úplně vygumováno. To, jakým způsobem vykonává svoji presidentskou funkci, nastoluje znova závažnou otázku, že potřebujeme ústavní dodatek dávající americkým voličům možnost presidenta odvolat.

Až příliš mnoho lidí se mylně domnívá, že hlasování pro znovuzvolení Obamy je lepší, než hlasování pro kohokoliv z Republikánů. To je fatální omyl. Lepší je nehlasovat pro vůbec žádného

kandidáta na prezidentský úřad, nebo hlasovat pro kandidáta z třetí strany. Hlasování pro menší zlo bylo jednou z hlavních příčin úpadku americké demokracie, jež umožnily celkové zkorumpování politického systému penězi, zastupujícími zájmy bohatých a mocných.

Přidržení se Obamy nebo poskytnutí mu dalšího volebního období pitomost na druhou, něco jako když raději zůstanete na potápějícím se Titaniku, než byste unikli v záchranném člunu.

Existuje jenom jedna věc, kterou můžeme pozorovat, na níž Obama trvá, a které je zcela oddán: setrvání v úřadu.

Mnohem více skličující než selhání prezidenta je to, že Američané nedělají to, co občané v rekaci na své ekonomické trápení dělají občané v Řecku, Anglii a Izraeli: nepokoje v ulicích. Náš vypatlaný prezident má, zdá se, svůj protějšek ve vypatlané veřejnosti, obětním beránku zlých sil, které kontrolují naše národní hospodářství. Bohatství národa bylo vysáto chamtivou elitou a korporátními zájmovými skupinami. Dokonce i v této příšerné ekonomice, srovnatelné s krizovou ekonomikou 30. let minulého století, velká část v bolestech zmítané veřejnosti jenom přemýšlí nad skutečnostmi odhalenými v tomto nedávném článku.

Tžby u Tiffanyho vzrostly v prvním čtvrtletí o 20 procent na 761 milionů dolarů. LVMH, jež je vlastníkem drahých značek jako Louis Vuitton a Givenchy, oznámila růst tržeb v prvním pololetí roku 2011 o 13 procent. PPR, mateřská firma salónu Gucci, Yves Saint Laurenta a dalších značek, oznámila, že její luxusní segment prodeje vzrostl v prvním pololetí o 23 procent. U mnoha z těchto společností dosáhlo zvýšení zisků dvojciferných hodnot.

BMW více než zdvojnásobil svůj čtvrtletní zisk než před rokem, když se jeho tržby zvýšily o 16,5 procenta, zisk Porsche v prvním pololetí vzrostl o 59 procent a Mercedes-Benz oznámil, že červencové prodeje jeho luxusních sedanů třídy S, z nichž některé stojí více než 200 000 dolarů, vyletěly nahoru o téměř 14 procent a prodává ve Spojených státech více aut, než tomu bylo v kterémkoli červenci za posledních pět let.

Nordstrom má pořadník na tvídový kabát Chanel s flitry v ceně 9 010 dolarů. Neiman Marcus prodává lodičky „Bianca“ všech velikostí od Christian Louboutina za 775 dolarů.

Už vám to docvaklo? Rakovina americké politické a ekonomické korupce dosáhla terminální fáze. Hlavní důvod, proč máme nefunkční vládu je ten, že máme plutokracii dvou stran ve vlastnictví zájmových skupin bohatých a mocných. Obama ukázal, že i on je loutkou finančních zájmů, že nebojuje ani za chudé, ani za střední třídu.

Zdá se, že Američané jsou paralyzováni zábavou, iluzemi i čistou hloupostí. Pokud by tomu tak nebylo, byli bychom svědky počátků tolik potřebné druhé americká revoluce. Se dvěma zkorumpovanými politickými stranami, jež ovládají politický systém, je jediným řešením použít to, co nám natolik moudří Otcové zakladatelé poskytli v Ústavě: Shromáždění delegátů států podle pátého článku, které by mohlo navrhovat ústavní změny, jež jsou jedinou cestou k zavedení skutečné reformy našeho politického systému, stejně jako vyloučení všech soukromých peněz z politiky.

Harvard Law School pořádá konferenci o ústavním shromáždění v září tohoto roku. Ospravedlnění této akce obsahuje jeden správný náhled: Reforma jakéhokoliv druhu je zablokována statem quo, pro nějž je výhodné zablokování změny.

Jinými slovy, věci se staly tak hroznými, že se ze svého národního zmatku nemůžeme dostat hlasováním. Reformu vlády musíme odpracovat napříč státy Unie.

Věnujte pozornost tomuto: nový celostátní telefonní průzkum Rasmussen Reports zjistil, že jen 17 procent pravděpodobných amerických voličů si myslí, že má dnes federální vláda souhlas, aby vládla, což je nejnižší naměřená úroveň v dějinách. Šedesát devět procent dotázaných se domnívá, že vláda nemá tento souhlas. Čtrnáct procent je nerozhodnutých. Nastal čas na revoluci.

V souladu s tímto nálezem byl i nový průzkum Washington Post, v němž bylo zjištěno 78 procent nespokojených s tím, jak v této zemi funguje politický systém. Ale důkaz o tom, jak vymyté mozky mají, nebo jak hloupí jsou Američané, je 77 procent těch, co věří, že: „Ať už je cokoliv špatně, Spojené státy stále ještě mají nejlepší systém vlády na světě“. Znamená ti, že stále ještě nechápou naléhavost nutné restrukturalizace a reformy politického systému. Masové nepokoje v ulicích mohou být potřebné k tomu, aby byl systém opraven. A ty přijdou s tím, jak stále více Američanů bude trpět kvůli této hrozné americké ekonomice.

Převzato z Global Research

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments