Vyšetřování nezačalo. Zapomeňte!

Únor 03, 2012

Před několika měsíci prohlásil prostořeký místopředseda vlády Schwarzenberg, že ČEZ financoval všechny parlamentní strany. Jeho výrok zapadl v záplavě mnoha dalších.


1. února t.r. zveřejnila MF dnes obsáhlý materiál, který zčásti rozkryl způsob privatizace Škody Plzeň. Naznačil také roli tajemné skupiny Appian, vazby na Mosteckou uhelnou společnost, ale i zakázky pro ČEZ a Pražský dopravní podnik či České dráhy. Pro zasvěcené nic nového.


Reakce České televize? Žádná. Reakce parlamentních stran? Žádná. Reakce prezidenta republiky? Žádná. Reakce vlády? Žádná. Vyšetřování nezačalo. Zapomeňte. A tak se jenom ptám. Není náhodou nečinnost a mlčení jistá forma spoluviny? Chcete další příklady pumpování veřejných zdrojů a nemravné správy země? 


Stačí se podívat na hospodaření mnoha státních institucí, ale i dalších firem s účasti státu, na většinu velkých veřejných zakázek, na manipulace s dotacemi, na tisíce účtů v daňových rájích. Zbývající si doplňte sami. Přemýšlet o naději pro budoucnost je s touto zátěží více než obtížné. Slováci se bouří proti své Gorile? A co my? Necháme se dále opájet tím, že se nás nic podobného netýká? 


Podle Nečase, Klause a Kalouska jsme přeci pašáci. Pryč s Evropou, pryč se všemi kverulanty a kritiky! A když dojdou prachy, tak se přiškrtí další kohoutky. Nemravnost nemravná je, že se tak děje i na úkor těch skutečně nemohoucích a potřebných, včetně postižených dětí. Očekáváte od svých vládců pokání či alespoň stud? Kdepak. To spíše vyhrajeme mistrovství světa ve fotbalu. 


Nezbytným krokem k možné nápravě musí být uvědomení si reality a vyvození konkrétní osobní odpovědnosti jednotlivců za zjevné lumpárny. Vše ostatní je blud a klam. Heslo pro příští volební kampaň všech parlamentních stran by tedy mohlo znít takto – „Vyšetřování nezačalo, zapomeňte!“ Jedině tak mohou přežít.
 


Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments