Výzva Hnutí za přímou demokracii: Požadujme předčasné volby

Hnutí za přímou demokracii 

www.hzpd.cz

Tisková zpráva

Plzeň, 11. listopadu 2012 – Hnutí za přímou demokracii zve občany na demonstraci do Brna na Malinovského náměstí 17. listopadu ve 14.00. Hlavním mottem akce je „Dokončeme revoluci“. Hnutí vyzývá občany k masové účasti na demonstracích po celé naší zemi za odstoupení vlády, za předčasné volby a uzákonění obecného referenda.


Pokud občané nemohou osobně přijít na demonstrace v Brně, Praze a Ostravě, vyzýváme je, aby svolali neformální setkání občanů v jejich městě a obci. Prosíme o zaslání zprávy, kde a v kolik hodin se toto setkání bude konat. Dáme toto oznámení ihned na náš web. Po skončení akce prosíme o zaslání fotografické dokumentace z protestu. Rovněž bude zveřejněna na našem webu. Informace je možné posílat na adresu našeho koordinátora: Jan Matuszek, e-mail: brno@hzpd.cz.


Není na co čekat.  Proti skandálnímu počínání vlády je nutné postavit rozhořčený odpor všech občanů. Společně to dokážeme.  Žádáme předčasné volby a uzákonění obecného referenda.


V listopadu 89 jsme nestávkovali za kapitalismus, ale za svobodu a sociální spravedlnost. Stávkovali jsme za konec vlády jedné strany proto, aby byla vystřídána vládou lidu. Vláda stranických mafií a kapitalistických elit není to, co jsme chtěli. Parlament a politické strany musí být podřízené přímému rozhodování občanů v celostátním referendu. Učiňme 17. listopad dnem boje za uzákonění referenda. Požadujme referendum o všech závažných otázkách našeho státu: o církevních restitucích, důchodové a zdravotní reformě. Požadujme referendum o předčasných volbách!“, uvádí mluvčí HzPD Milan Valach


V Brně na protestním shromáždění vystoupí vedle mluvčího HzPD Milana Valacha a dalších členů hnutí i zástupci Asociace samostatných odborů, občanských iniciativ a předseda Romské hospodářské rady ČR Miroslav Tancoš.


Očekává se rovněž účast členů Odborového svazu hasičů a zdravotnických odborů.


Připravena je také společná zvuková zdravice mezi demonstrujícími v Praze, Ostravě a současně probíhajících demonstrací ve Slovenské republice.


Nabízí se nám otázka, jak dalece odsouhlasené, nespravedlivé zákony o církevních restitucích, penzijní reforma nebo zvýšení DPH vyburcují lidi k občanskému odporu. Je však jisté, že kvas občanské nespokojenosti se pomalu, ale jistě dostává do výbušného stádia. Je nutné přejít k přímé demokracii. Pokud lidé sami nebudou požadovat její zavedení, jako se tomu stalo na Islandu, nelze očekávat změnu k lepšímu“, dodává mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec.Za HzPD, na akci srdečně zve občany a zástupce médií


Ladislav Štítkovec

Další informace:


Ladislav Štítkovec, mediální koordinátor, e-mail: plzen@hzpd.cz, tel.: 723033064

http://www.hzpd.cz

_______________________________________________________________________________


Poznámky:


Pozvánka HzPD na demonstraci zde:

http://www.hzpd.cz/demonstrace-17-listopadu-2012-brno/Video pozvánka na demonstrace v Ostravě, Praze a Brně zde:

http://www.youtube.com/watch?v=ZRdtiGjUzPs&feature=plcp


Hnutí za přímou demokracii je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments