Za soudružkou Thatcherovou, podporovatelkou Rudých Khmérů

Soudružky a soudruzi z Angkaru, dnes vyprovázíme na její poslední cestě soudružku Margaret Thatcherovou, železnou lady, ženu, jež pro nás spolu se soudruhy Carterem a Reaganem vykonala tolik dobrého poté, co nás zrádní vietnamští revizionisté vyhnali z Demokratické Kampučie.


Poté, co jsme byli poraženi, však nezlomeni!, trvala Železná lady na tom, aby bylo našim zástupcům umožněno i nadále zastupovat naši drahou vlast v OSN.


Američtí soudruzi, jak veřejně potvrdil roku 1981 Zbigniew Brzezinski, šéfporadce soudruha prezidenta Jimmyho Cartera pro otázky státní bezpečnosti v době naší vlády, povzbuzovali Číňany, aby nás podporovali, a nebránili našim čínským soudruhům, aby nám do thajského exilu posílali zbraně.


Spojené státy americké tajně financovaly naše úsilí od ledna 1980. Rozsah této podpory byl 85 milionů dolarů v letech 1980-1986. Jak dokládají četní svědkové, CIA a jiné zpravodajské agentury zřídily na hranicích Thajska a Kambodže Pohotovostní skupinu zajišťující, aby humanitární pomoc končila v našich rukou.


Pod americkým tlakem daroval Světový potravinový program přes 12 milionů dolarů v potravinách thajské armádě, aby to předala nám, Rudým Khmerům! “Profitovalo z toho 20.000 ze 40.000 Pol Potových ozbrojenců,” napsal Richard Holbrooke, tehdejší náměstek ministra zahraničí Spojených států. Byli jsme jim velice vděční, vlastně musíme přiznat, že bez této pomoci amerických soudruhů ruku v ruce se soudruhy čínskými bychom vůbec nemohli v našem boji pokračovat.


Ale vraťme se zpět k soudružce Thatcherové, jejímuž odkazu dnes vzdáváme hold. Tato skromná žena, pravá soudružka, dlouho svou pomoc tajila. Prvé zprávy o její šlechetnosti probleskly v Sunday Telegraph, od Simona O´Dwyera-Russella, diplomatického a vojenského dopisovatele s těsnými profesionálními i rodinnými vazbami na SAS. Odhalil, že SAS cvičila síly, řízené soudruhem Pol Potem. Krátce nato informoval Jane´s Defence Weekly, že britský výcvik probíhá na tajných základnách v Thajsku už po víc než čtyři roky. Instruktoři byli z SAS, všechen obslužný vojenský personál z řad veteránů falklandského konfliktu.


Výcvik, který nám Železná lady poskytla, byl výlučně britskou operací. To kvůli skandálu “Irangate”, který propukl ve Washingtonu v roce 1986. Pokud by Kongres, který neměl pochopení pro vznešené myšlenky soudruha Reagana, zjistil, že má Amerika prsty v tajném výcviku v Indočíně, či snad dokonce spojeném přímo s Pol Potem, skončilo by to skandálem. Bylo to jedno z klasických aranžmá mezi Thatcherovou a Reaganem. Sama soudružka Thatcherová tehdy ministerstvo zahraničí konsternovala i následujícím výrokem: “Rozumnější z Rudých Khmerů musí hrát určitou roli i v příští vládě.” Naneštěstí se její vznešené sny nenaplnily.


Novinář John Pilger v roce 1991 hovořil se členem rezervní jednotky SAS, který nás cvičil: “Cvičili jsme Rudé Khméry ve spoustě technických dovedností – hodně o těch s minami,” řekl mu. “Používali jsme miny, pocházející z britské Královské zbrojnice, dostali jsme je však přes Egypt a s přeraženým značením… Vedli jsem s nimi i psychologický výcvik. Zpočátku chtěli vtrhnout do vesnic a prostě lidi rozsekat na maděru.” Ano, musíme přiznat, že jsme byli pořádně nažhavení a chtěli jsme britský výcvik co nejdříve uplatnit v praxi!


Soudružka Thatcherová však stále zůstávala skromně stranou a lídrovi labouristické opozice Neillu Kinnockovi se dušovala i v osobním dopise: “Potvrzuji tímto, že britská vláda není jakkoli angažována ve výcviku, vyzbrojování a součinnosti se silami Rudých Khmerů či jejích spojenci.” Jak ušlechtilá duše! Teprve 25. června 1991 vláda, nyní již bez Železné lady, přiznala, že SAS tajně cvičila náš odboj už od roku 1983.


Margaret Thatcherová však nepomáhala jen svým soudruhům z Angkaru, usilovala i o nastolení světlých zítřků ve vlastní zemi. Aby umožnila příchod lepšího světa, angažovala se naše zesnulá soudružka v rozdrcení odborů, privatizaci, redukci sítě sociálních garancí a razila politiku ničím neomezeného trhu. Stejně jako soudruh Pol Pot totiž správně pochopila, že nová společnost může vyrůst jedině na troskách té staré, a dělala pro to vše, co bylo v jejích silách. Bez nadsázky lze říci, že vše, úplně vše, co Margaret Thatcherová udělala, bylo dobré.


Tak, jako jsme se již rozloučili s naším milovaným vůdcem soudruhem Pol Potem a největším příznivcem a mecenášem soudruhem Ronaldem Reaganem, loučíme se nyní i se soudružkou Margaret Thatcherovou, bude i nadále žít v našich srdcích. Náš společný boj proti Vietnamským revizionistům a “kambodžské vládě” nakonec neuspěl, ale hrdinství a odvaha těch, kdo se na něm podíleli, nebude nikdy zapomenuta!

khmerove

</sarkasmus>


Zdroj informací:  David Corn, John Pilger: Kanonizovaná baronesa, krvavý Pol Pot)

Převzato z Amor Vacui

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments