Zastrašuje snad někdo Carlu del Ponte?

Carla del Ponte je členkou týmu expertů OSN, která má zjistit, kdo použil v Sýrii chemické zbraně. Tato významná švýcarská právnička uvedla již dříve pro agenturu Reuters, že  za březnovým útokem chemickými zbraněmi v Aleppu byli rebelové proti režimu.

Nyní se opět vyjádřila, že podle výpovědí svědků, kteří se stali oběťmi chemického útoku, se spíše potvrzuje tušení, že jedovatý plyn byl použit povstalci. Není ovšem řečeno, že by nebylo ještě možné při dalším vyšetřování tento názor vyvrátit.

Řekla však jasně: „Především expertní komise nemá žádné důkazy, že by chemické zbraně použila Assadova armáda“.

Komise OSN se však od jejího vyjádření distancovala a paní del Ponte byla nařčena ze „sebeprezentování“, jak píše Die Welt. V USA mezitím tvrdí, že tajné služby dostaly důkazy (zfalšované nahrávky od Izraelců?), že za útokem 21. srpna, jehož oběti byly již nafilmovány rebely na video 20.srpna, byla syrská armáda.

Podle posledních zpráv se zdá, že někdo chce paní Carlu del Ponte zastrašit. Proto vystoupila nyní ve švýcarské televizi a prohlásila, že vyšetřování musí být provedeno důkladněji a do hloubky, a že je možné, že by mohly vyjít na světlo důkazy potvrzující nasazení chemických zbraní Asadovými vojáky.


Zdroje:

http://de.rian.ru/politics/20130828/266754176.html

http://www.welt.de/politik/ausland/article115938693/Del-Pontes-Fehltritt-mit-dem-syrischen-Giftgas.html

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments