Zdálo se mi, zdálo …

Bylo 18. února a vláda měla projednávat zprávu ministra spravedlnosti o nezákonnostech na ministerstvu vnitra, ke kterým došlo při výběru policejního presidenta. Vláda se ovšem nesešla v plném počtu, protože ministři za Věci veřejné oznámili, že se schůze zúčastní pouze pokud bude do zprávy zahrnuta i informace o nezákonnostech při výběrových řízeních za ministra Langera.

V pondělí 21. února na schůzi vlády přinesli tajemníci ministrů za Věci veřejné pouze jejich aktovky a po půl hodině čekání je zase odnesli s tím, že mezitím dotyční ministři podali demisi do rukou presidenta.

V úterý 22. února  se konají po celé republice stranické schůze základních organizací ODS, které posílají petice panu presidentovi, aby demisi zrádných ministrů přijal. Mladá Fronta Dnes uveřejňuje na první stránce výzvu, aby poslanci za zrádné Věci veřejné odstoupili a byli za ně do sněmovny kooptování slušní členové ODS.

Ve středu 23. února proběhla na Václavském náměstí demonstrace, kde se zvonilo klíči a volalo: „Děkujeme, odejděte!“ V horní části náměstí bylo demonstranti označení modrými stužkami a volání doplňovali voláním, že mají odejít ministři za VV. V dolní části náměstí se cinkalo a volalo: „Odejděte všichni a daleko!“

Ve čtvrtek 24. února si pan president povolal na hrad premiéra Nečase a po jednání oznámil, že nebyla uzavřena žádná dohoda, ale že bude dbát osobně na to, aby se dodržela.

Následně v pátek 25. února podal premiér Nečas do rukou pana presidenta demisi celé vlády, pan president ji přijal a požádal premiéra Nečase, aby do doby jmenování nového premiéra dále se svou vládou zemi spravoval.

Situace se uklidnila a pouze noviny  MFD a Právo obviňují stranu Věci veřejné z korupce a podvodů.

 

Na sjezdu ČSSD dne 19. března byl předsedou ČSSD zvolen  jihomoravský hejtman Hašek.

 

Dne 21. března si nově zvoleného předsedu ČSSD  povolal na Hrad president a pověřil ho sestavením nové vlády. Na večerním jednání se sešlo vedení ODS a ČSSD.


Dne 22. března předložil designovaný premiér Hašek presidentovi návrh sestavení nové vlády. Vláda bude mít   18 ministrů a bude složena ze 8 členů ČSSD, 8 členů ODS a dvou nestranických ministrů.


Dne 23. března pan president jmenoval novou vládu Národního souručení. Strany TOP09, VV a KSČM přešly do opozice, ale vzhledem k jejich ideovému nesouladu nehrozí nové vládě při síle 109 poslanců problémy.


V novinách proskakují informace, že v červnu 2011  proběhne slučovací sjezd ODS a ČSSD a vznikne Občanská sociální strana.


Pak jsem se zpocený probudil…


Převzato z Pavouků ve flašce

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments